Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: UPS 2000 LED cu probleme

  1. #1
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    21

    UPS 2000 LED cu probleme

    Salutare tuturor,

    Am o rugaminte, cine poate sa ma ajute cu o schema de la UPS-ul de tip UPS 2000 LED, 230 V/50 Hz .
    Acesta nu scoate tensiunea necesara/curentul necesar, pentru a ataca la iesire alte ups-uri in cascada aflate in alte locatii (cca 30 m distanta).
    Concret, la iesire scoate in jur de 200Vca, in loc de 220 Vca cat ar fi normal ! Ma gandesc ca ar trebui sa fie un mod de a regla aceasta tensiune/curent de iesire din partea electronica.

    Multumesc anticipat.

  2. #2
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Vad ca nimeni nu se omoara sa iti dea un sfat ..verifica condenasatori posibil uscati sau imflati ....altceva nu poate fi ...

  3. #3
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    21
    Am verificat vizual condensatorii si nu sunt umflati . In ce priveste valoarea lor vreau sa-i masor cu un ESR - metru. Multumesc de sfat.

  4. #4
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    probabil acesta este
    daca este acesta ai urmatoarele caracteristici :


    VA Rating .: 2000VA cu regulator automat de tensiune Real Power Rating : 1200W Input Voltage : 100/110/120/220/230/240V 25% Output Voltage: 100/110/120/220/230/240V AC 8% Output Frequency: 50/60Hz 1Hz Output Wavefom: Sine Wave(Mains); Square Wave(Inverter) Transfer Time : < 10ms Battery Type: Lead-Acid Maintenance-Free Battery DC voltage: 36V Recharge Time: 90% Capacity after 10 Hours Backup Time: 10- 30 Minutes, Depending on Load and Model Transfomer Type: Toroidal Transformer (New Design) Overload in AC Mode: Input Fuse and Overload Protection System; 120% Overload for 20 Seconds, then Switch to Bypass Overload in Battery Mode: Internal Current Limitation and Overload Protection System; 120% Overload for 20 Seconds, then continous Beep and Auto Shutdown Effciency: >82% (Battery Mode) LED Display: AC, Bypass, Battery Capacity, Load Capacity and Operation Status Communication: DB-9P (Optional) Surge Protection: RJ11/RJ45 (Optional) Noise: <50db (1 Meter) Temperature: 0~40 C Rlative Humidity: 10%-90%(non-condensing) Dimension (WxDxH)mm: 190x470x340 Weight(kg): 21.2 UPS offline 2000VA LCD, 230V/50Hz, Protectie scurt, stabilizator tensiune (AVR), interfata RS232, Highly synchronous transfer. Transfer time is less than 6ms. Wide input range (165-275V). Fully AVR. Cold start available Strong generator compatibility, compatible with any brand generators. Automatic battery charging in UPS off mode. Surge protection. With strong electromagnetism compatibility, no electromagnetic interference to load. Self-detection on startup. Battery replaceable without interruption Software monitoring feature( RS232) Many front panels and colors for your choice. Adopt special UPS batteries. Full protections against over voltage /low voltage.

    este ceva mai complicat dar sa tii cont ca se da din fabrica 25% toleranta ,,,,,am cautat schema ..dar i-ati gandul de la ea nu o gasesti ...

  5. #5
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    21
    Multumesc, filvas 52 pentru informatii.
    Acesta-i echipamentul in discutie. Am cautat si eu schema si nu am gasit-o. Am schimbat planul si nu mai alimentez alte ups-uri in cascada (pentru ca nu le deschide), ci alimentez direct alimentatoarele SW-urilor direct din cei cca 200 Vca. Si merge destul de bine.
    Singura problema este ca la comutarea alimentarii acestui UPS 2000 LED, de la reteaua ENEL pe acumulatorii ups-ului si invers, apare un moment de intrerupere in care cateva SW-uri probabil isi pierd alimentarile (5 din 23) si pierd contactul cu reteaua de date.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro