Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Sony vaio probleme dupa reinstalare de win7

  1. #11
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    daca problema e software da , daca e hardware nu

  2. #12
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Explica-mi te rog cum pot sa fac proba la DVD-RW sa stiu daca e de la el sau nu .
    Dvd-ul functiona fara probleme inainte sa instalez win 7,deci nu stiu daca sa fie o problema hardware.

  3. #13
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    deci problema e ca nu arde discuri , doar le citeste...ce sa zic cred ca sigur e stricat dvd-rw daca ai unul in "preajma" schimbal sa faci proba .

  4. #14
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Citat Postat în original de mario Vezi post
    Explica-mi te rog cum pot sa fac proba la DVD-RW sa stiu daca e de la el sau nu .
    Dvd-ul functiona fara probleme inainte sa instalez win 7,deci nu stiu daca sa fie o problema hardware.
    Ai pus un un nero ca sa arda .... http://news.softpedia.com/news/Nero-...7-111109.shtml ....???

  5. #15
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Deci se pot schimba si la laptop-uri unitatile optice?
    Si daca as incerca cu unul extern (dar cum sal alimentez) poate doar la usb,as stii daca e stricat sau nu ?
    Nu am de unde sa fac rost de alt DVD-Rw ca sal pot schimba.
    Da filypvas am incercat cu toate tipurile de programe pe inscriptionat ,incepind de la Nero ,roxio,xp bourn,etc... nu a dat rezultate.

  6. #16
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    te duci la un service si faci proba... alta solutie nu e.

  7. #17
    Mergi la un service autorizat Sony si iti vor face toate investigatiile necesare! Nu ai ce sa faci cu unul extern, nu iti va spune daca exista o problema sau nu la cel integrat! Se poate inlocui, cei de la service iti vor spune daca e necesar sau nu! Succes!

  8. #18
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Da am sa incerc la service Sony sa vad ce pot face ei acolo. Si normal ca cei de la service o sa spuna ca sa-l schimb ca sa isi vinda marfa...Asa e alta solutie nu e .
    Multumesc tare mult.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro