Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Sony vaio probleme dupa reinstalare de win7

  1. #1
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45

    Post Sony vaio probleme dupa reinstalare de win7

    Salut,Am un Sony vaio VGN-AR 51 e ,si de fiecare data cind reinstalez Win 7 nu imi mai vede placa video dedicata Nvidia ge force 8400GT si nu o pot instala nicicum,chiar daca am incercat cu driverele de la Nvidia si de la Sony nu imi merge . Mesajul este: this driver is imposible instal - Video card not exist.
    Am o oroare sa fac un reinstal doar pentru problema asta.
    Am adus pe un Roman care muncea la Google si sa chinuit citeva ore bune si intr-un final i-a dat de cap intrind in registri si scriind ceva . NU a vrut in ruptul capului sa imi arate cum si unde a intrat si ce a facut si dupa un restart de comp am putut instala aceleasi drivere pe care le incercasem inainte.
    Ce pot face ca sa nu mai apelez de fiecare data la un Hacker ptr a rula laptopul ok? Mentionez ca cind nu functioneaza placa video dedicata nu imi merge nici Web-ul. La fel nu imi mai merge DVD-RW ca sa pot arde CD-DVD si nici nu am rezolvat-o.(imi merge doar ca player).
    Multumesc numai bine.

  2. #2
    Data înscrierii
    19.06.2011
    Posturi
    17.431
    Ideea este ca nu sunt drivere pentru Win 7 , de ce nu pui XP-ul? ala a intrat in registri probabil si a scos ceva restrictii. Intra aici si downloadeaza driverul versiunea 259.47 ar trebui sa mearga. daca nu incearca cu ultima versiune 285 dar trebuie sa mearga cu 259.47 am pus eu la cineva si a mers vezi ca are vreo 101 mb

    download aici http://laptopvideo2go.com/drivers?de...ir=desc&os=&os[]=win7x32

  3. #3
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677

  4. #4
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Salut ,Problema e ca mie frica sa fac reinstal de Win acum ptr ca daca nu merge ce fac...
    Cu xp nu as vrea sa mai incerc ca am un Lcd care merge share doar pe Win 7(wireles) .
    Pot sa incerc sa fac o proba la driverele care le-ati postatfara sa instalez Win? Da si ai dreptate ca nu sint drivere pentru 7 dar merg si cele de la Vista.(eu nu mai tin minte ce versiune de drivere am).Si cum rezolv cu DVD -ul sa pot arde DVD_uri?.
    Multumesc.

  5. #5
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Multumesc apaxtc ,o sa incerc si aici sa dau pe link-ul asta sa vad despre ce e vb ca acum sint la munca si jaful asta de comp nu vrea sa imi deschida Pagina . Numai bine .

  6. #6
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    butezi de pe un stick... faci pe alt comp stickul ... oricum incearca driverele pe care le-am postat si nu baga XP-ul ca suntem in anul 2012 ideal este sa ai seven original , el e facut sa se adapteze la orice sistem ( cel putin asa se zice ) si sa aiba toate driverele de la mai toate sistemele hardware cunoscute .. bafta.

  7. #7
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Deci dupa ce sa reinstalat Win -ul atunci (acum 2 ani si citeva luni..) cum spuneam nu imi mai vede DVd-RW ,ci doar ca dvd ram:Matshita DVD-ram UJ 850S ATA device DVD/CD ROM drives.
    Ok si daca butez de pe un stick cu ce se schimba situatia?
    Mie imi merge dvd-ul ca si player deci poate citi un cd cu Win 7 butabil. Dar ma gindeam cum sa fac o proba cu driverele care le-ati postat si sa nu fac inca reinstal de win acum ,ptr ca am citeva poze,filme si jocuri pe care nu le vreau sa le sterg acum si am doar o partitie(c). Bucurie..

  8. #8
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Citat Postat în original de admin
    Ideea este ca nu sunt drivere pentru Win 7 , de ce nu pui XP-ul? ala a intrat in registri probabil si a scos ceva restrictii. Intra aici si downloadeaza driverul versiunea 259.47 ar trebui sa mearga. daca nu incearca cu ultima versiune 285 dar trebuie sa mearga cu 259.47 am pus eu la cineva si a mers vezi ca are vreo 101 mb
    download aici http://laptopvideo2go.com/drivers?de...ir=desc&os=&os[]=win7x32))).
    admin am versiunea acum instalata si care o incercam si inainte sa o pot instala in calculator si respectiv: driver version 8.17.12.5947.deci sint actualizat.NU mai stiu cesa mai fac si unde sa mai pun intrebari si precizez ca m-am inscris pe nenumarate forumuri si am intrebat dar nu au putut sa ma ajute cineva. nu mai vb ca primeam raspunsuri ..o data la o luna...RESPECTELE MELE PENTRU VOI CEI DIN SIT-UL ASTA . adevarat forum.Multumesc pentru ajutorul pe care va straduiti sa il dati atit mie cit si celorlalti care cer ajutor in diferite probleme.

  9. #9
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    ca sa incerci doar driverele intri in safe mode......tu coboara toate driverele sa le ai undeva ca sa le poti folosi dupa care le poti incerca pe rand...cand intri in safe mode ramane numai windows.u dar perzi mi se pare programele si jocurile bagate ( le bagi din nou) .

  10. #10
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    ok apaxtc,dar o sa imi rezolve si problema sa imi mearga DVD-RW?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro