Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Telecomanda defecta la receptorul 5160N

  1. #1
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45

    Question Telecomanda defecta la receptorul 5160N

    Salut ,Am o alta problema cu telecomanda de la receptorul 5160 :
    -cind schimb canalele sare cite 2-3 canale unele butoane nu mai i-a nici o comanada (ex:Butonul CH+ este mort; Butoanele de volum ....moarte....nu prezinta suflu... si multe alte butoane care cind merg cind nu merg).
    Mentionez ca am desfacut telecomanda si am sterso cu alcool cu betisoare cu vata si apoi le-am creonat cu un creion cu mina. A functionat bine circa 2 minute si asta a fost.
    Intrebarea mea este se poate repara si daca da cum ?
    Eu nu sint in tara si nu pot gasi sa cumpar telecomanda la fel si nici sa folosesc telecomanda universala ptr ca nu preia toate comenzile precum telecomanda originala.
    Multumesc.

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Functioneaza perfect si telecomanda de la HSS-1160N doar ca este putin mai mare dar in rest este 100% compatibila ........
    Ultima modificare făcută de comfel; 26.10.2012 la 20:13. Motiv: atasat poze cu telecomenzi

  3. #3
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Eu mai am un receptor sat 1160 care il tin in dulap si am telecomanda lui.
    Dar tu stii prea bine ca telecomanda de la 5160 are ultimele butoane de jos care mai fac jonglerii sa vad picture in picture etc...(tv/stb,F1,F2.F3) si telecomanada de la 1160 poate face asa ceva?
    Si deci sa inteleg ca e in moarte clinica telecomanda de la 5160?
    Ultima modificare făcută de Forum; 25.10.2012 la 22:03. Motiv: QUOTE inutil ,citeste Regulamentul

  4. #4
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Citat Postat în original de mario
    Mentionez ca am desfacut telecomanda si am sterso cu alcool cu betisoare cu vata si apoi le-am creonat cu un creion cu mina.
    Pai nu asa se repara o telecomanda cumpara un set de reparat http://electronika.ro/magazin/produc...ducts_id=18409 si inlocuieste pastilile defecte iar in privinta telecomenzilor daca nu iti convine compatibilitatea celor 2 telecomenzi cumparati una universala
    Ce treaba ai cu acele butoane
    fac jonglerii sa vad picture in picture etc...(tv/stb,F1,F2.F3) si telecomanada de la 1160 poate face asa ceva?
    si ce jonglerii vrei sa faci cu ele in receptor nu ai 2 selectoare sa prinzi PIP dinamic etc ..daca nu te avantajeaza un 1160 care spui ca ai dar nu ai stiut ca este compatibila .comanda un de 5160 de pe eBaychinezeasca si sa vezi cat costa ....

    Consider acest subiect incheiat nu vad ce s-ar mai putea spune despre o telecomanda .....

  5. #5
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Multumesc mult pentru raspunsuri.
    Numai bine.


    closed.gif

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro