Mai Fratilor,ce sa mai fac cu conservele astea de la Digi ca m-au zapacit cu defectele lor in avalanse...?
Parca in ultimul timp toate defectele se opresc la receptoarele mele din casa......:Am un receptor HSS1160 si acum imi face figura ca se schimba regulat canalele pe directia inainte,la circa un minut.
Acest receptor este legat in serie de la LNB( Adica cablul coaxial care vine de la LNB l-am bagat in primul receptor model HSS 5160 la LNB IN si la mufa LNB OUT am iesit cu alt cablu in continuare pentr-u al doi-lea receptor HSS 1160).
Sa aiba aceasta problema si datorita ca este legat in serie? Precizez ca nu am mai avut probleme de genul asta si este asa legat de cica 4 luni de zile.
Am scos si bateriile de la telecomanda si tot la fel.Am mai tras de butoanele de pe aparat crezind ca sint blocate dar nimic...Mai paranoia este ca schimba canalele cind telecomandaeste indreptata spre receptor chiar si fara baterii si daca foiesc canalele inainte si inapoi si pun telecomanda in pozitie paralele cu TV-ul , nu mai am problema sta ,DAR Ledul de la receptor licareste la fiecare minut ca si cum as da comanda din telecomanda.
Am dat si revenirile la setarile fabricantului si tot nimic...
Please Help.