Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Samsung SyncMaster 2043nw

  1. #1
    Data înscrierii
    08.11.2012
    Posturi
    15

    Samsung SyncMaster 2043nw

    Buna ziua. Detin acest monitor insa are o mica problema la conectera la retea, ii trebuie cam 10 min sa se aprinda si in tot acest timp ledul licareste rapid apoi incet incet normal. Cand apare imaginea aceasta are 3 liniutze orizontale, ca si cum ar fi pixelii morti dar dupa o functionare de aprox 30 min toate acestea dispar. Deconectarea de la retea de aprox 10 min il face sa reia acest joc de la inceput....nu l-am desfacut pt k nu am vrut sa imi bag nasul dar dak voi aveti alte pareri il desfac si ne uitam impreuna in el..ms si sa aveti o zi minunata

  2. #2
    Sursa este principalul suspect.

  3. #3
    Data înscrierii
    08.11.2012
    Posturi
    15
    ...asta inseamna k ar tb sa il desfac asta dak reusesc kci nu am vazut niciun surub sau ceva..indicatii?..si crezi k as putea sa o repar...ma pricep la lipit/dezlipit si am chiar si un aparat de masura..ms

  4. #4
    Ar trebui sa te descurci atunci

  5. #5
    Data înscrierii
    08.11.2012
    Posturi
    15
    ok am desfacut monitorul si sursa arata cam asa DSCF3855.jpg iar la prima vedere sunt umflati cei 2 condensatori DSCF3856.jpg ...prin urmare dak ii schimb totul ar tb sa functioneze perfect?...sa inlocuiesc si ceilalti condensatori?..ast pareri.multumesc

  6. #6
    E recomnadabil de schimbat toti condensatori electrolitici !
    Nu e greu a face ceva, e greu a gândi !

  7. #7
    Data înscrierii
    08.11.2012
    Posturi
    15
    Ok, atunci asta o sa fac...gata maine ies la shopping si dupa masa postez rezultatele...o seara placuta tuturor

  8. #8
    Sa cumnperi conzi de marca si neaparat la 105*.

  9. #9
    Data înscrierii
    08.11.2012
    Posturi
    15
    ...problema e rezolvata 99% ....se aprinde din prima dar apar 2 dungulite orizontale albe care dispar imediat...nu are nimic)...bine ca merge..multumesc tuturor

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro