Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Problema Monitor LCD Samsung 720N

  1. #1
    Data înscrierii
    03.12.2012
    Posturi
    3

    Problema Monitor LCD Samsung 720N

    Problema mea este posibil sa fie ceva mai complicata decat pare la prima vedere. Monitor Samsung 720N am urmatoarea problema. La conectarea cablului VGA apar probleme. Daca il alimentez se aprinde ledul si imi apare mesajul cu no signal. In momentul in care conectez cablul VGA imi dispare mesajul cu no signal, dar ecranul ramane negru, la apasarea butonului MENU pe ecran sunt afisate doua imagini cu mufa VGA si un mesaj de sistem ok. Am incercat si am facut mai multe teste dar care nu au dat nici un rezultat imbucurator. Am incercat si cu alt cablu. As aprecia foarte mult daca ma poate indruma cineva catre o solutie in rezolvarea acestei probleme. Multumesc anticipat!

  2. #2
    Lumina dispare in momentul cand bagi cablul?Daca este cumva cu procesor NT68 fosrte posibil sa fie de acolo problema.Desfa aparatul si vino cu amanunte.

  3. #3
    Data înscrierii
    03.12.2012
    Posturi
    3
    deci l-am desfacut si da este cu procesor NT68F63L de la Novatek, in momentul asta placa este scoasa cu totul. Nu am inteles exact la ce lumina va referiti este vb de led sau ...

  4. #4
    ma refeream la backlinghtul cu lampi nu la led.O solutie ar fi sa pui o rezistente de 50-100 de ohmi intre pinul 5 si 6 al NT incepi cu valoare mare si scazi.Daca ai noroc va merge altfel nu.

  5. #5
    Data înscrierii
    03.12.2012
    Posturi
    3
    Inteleg revin cu raspuns dupa ce voi incerca aceasta solutie

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro