Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Receptorul dolce tv

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    Receptorul dolce tv

    Suma tuturor respectelor, am o intrebare in legatura cu receptorul dolce tv,are o iesire loop out care ar permite cuplarea altui receptor doar de al lor dolce sau ar merge si un alt receptor care sa poata folosi lnb-ul respectiv.

  2. #2
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Normal ca poti indiferent de receptor dar in acest caz poti prinde doar satelitul respectiv http://www.lyngsat.com/packages/dolce.html si mai exista o regula de baza ambele receptoare sa fie pe aceasi polaritate V-V ...H-H in cazul dolce nu au frecvente pe H ...
    un impediment frecvent intalnit este blocarea unui receptor datorita frecv

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    buna ziua tuturor,am abandonat discutia despre obtiunea de a putea sa receptionez programele de la dolce cupland inca un receptor pe linga cele patru existente dar nu s-a putut pentru ca pur si simplu nu ma descurc.Am luat un modulator rf si am facut sa functioneze tv-ul din atelier,dar sunt dependent de ce se urmareste la celalalt receptor.Receptorul de la dolce este un receptor digital HD si explictiile pentru mine sunt confuze.Am o mufa ca la tv unde imi spune:utilizata pentru conectarea unui semnal RF de la receptor catre mufa de intrare RFa tv-ului sau catre alt receptor.Am experimentat tot felul de variante dar ori mufa respectiva nu este activa ori nu stiu ce sa cred.Eu as dori sa pot conecta alt receptor de satelit si sa fiu independent de ce programe se urmaresc pe receptorul celalalt,daca ma puteti ajuta cu vreo idee sa pot realiza asta ar fi exceptional, trebuie receptor anume sau ce as putea face sa ma cuplez pe cablul de la LNB care vine la celalalt receptor nu stiu ce sa fac

  4. #4
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Am uitat sa specific mufa de iesire de la receptorul digital HD se numeste loop out

  5. #5
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Nu prea am inteles . aveti un receptor Dolce care functioneaza si o singuara antana .daca aveti un alt receptor Dolce va trebui sa inlocuiti LNB-ul cu altul dublu si de acolo sa veniti cu un coaxial catre celalalt receptor


    cu alt receptor care nu aveti cartela dolce nu veti prinde free decat Etno ,Taraf Nasul doar atat ...alta varianta nu prea aveti
    Ultima modificare făcută de comfel; 18.02.2013 la 19:09.

  6. #6
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    am o antena dolce cu 4 receptoare deci lnb cu 4 iesiri un receptor in bucatarie si restul in camere,eu vreau sa m-ai cuplez un receptor tot de la cel din bucatarie la mine in atelier si tot dolce sa pot urmarii independent programele nu ca si acuma ce se vizioneaza in bucatarie este si in atelier.Cei de la digi aveau niste receptoare care de la un singur receptor urmareai programele independent la fiecare tv avea o mufa loop out faceai conexiunea si la un tv se mergea cu un cablu coaxial si cu senzorul ir iar la celalalt tv cu cablu euroscart.Receptorul asta are ceva ce seamana cu modulator rf dar are urmatoarele denumiri ant in iar cealalta loop out ce sa inteleg de aici.daca scria tv out era clar dar asa a trebuit sa iau modulator rf sa iau semnal video si audio de la mufa euroscart si cu un cablu coaxial sa duc semnal tv in atelier,cand cineva comuta programele in bucatarie se schimba si la mine de aceea as vrea sa vad cum as putea sa schimb treaba asta bineanteles cu un alt receptor luat tot de la dolce sau o alta varianta
    Ultima modificare făcută de Forum; 18.02.2013 la 18:41. Motiv: Scos acum din moderare

  7. #7
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    .Cei de la digi aveau niste receptoare care de la un singur receptor urmareai programele independent
    Acest receptor de care faci vorbire este un receptor dublu Hyundai HSS 7160 cu 2 cartele practic este 2in 1 .la acest receptor un senzor il poti duce unde vrei prin cablu (max 10metri )
    .
    La Dolce nu vad alta posibilitate decat sa mai achizitionezi un alt receptor Dolce cu cartela activa si un LNB CU 6 iesiri (o iesire ramanand libera )



    PS am raspuns acum deoarece postarea a fost in Moderare

  8. #8
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Multumesc foarte mult

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro