Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Sunet fara imagine Hyundai 7160 NA

  1. #1
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    11

    Sunet fara imagine Hyundai 7160 NA

    Bun găsit,

    Am dat de o problema de captare de imagine pe decodorul dublu Hyundai 7160 NA digi.
    Acest lucru se întâmpla numai pe ieșirea RCA de la al doilea televizor. Am numai sunet dar nu si imagine.
    Dupa părerea voastra ce ar putea avea?

    Cordial,

    Luciano

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Posibila defectiune in televizor ..daca tv are euroscart foloseste un adaptor ...

    http://www.google.com/search?hl=ro&q...UO6QMu2O4gSFKg

  3. #3
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    11
    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Posibila defectiune in televizor ..daca tv are euroscart foloseste un adaptor ...

    http://www.google.com/search?hl=ro&q...UO6QMu2O4gSFKg
    Mersi Comfel, dar nu cred sa fie de la TV deorece le-am conectat pe amandoua prin RCA pe rând in cele doua out-uri. Pe ROOM 1 merg amandoua iar pe ROOM 2 am numai sunet.E mai degrabă de la decodor. Am schimbat toți cei 10 condensatori de la sursa, mai puțin cel mare de 450 V. Problema persista. Poate mai ai vreo idee. Poate cineva a mai întâlnit acest lucru.
    Mersi!

  4. #4
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Nu ai treaba cu alimentarea ,,,problema este din soft ..au fost cele mai nenorocite conserve de la Digi altele mai de proasta calitate nu exista .Ia incearca sa scoti cartela de la ROOM 1 si vezi daca apare semnal video ......????

  5. #5
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    11
    Citat Postat în original de filvas 52 Vezi post
    Nu ai treaba cu alimentarea ,,,problema este din soft ..au fost cele mai nenorocite conserve de la Digi altele mai de proasta calitate nu exista .Ia incearca sa scoti cartela de la ROOM 1 si vezi daca apare semnal video ......????
    Salut filvas.... Zis si făcut. Am imagine video pe Room 1 cu mesajul de rigoare "NOTA 3 ca alarma cartela acces lipsa"

  6. #6
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    11
    Citat Postat în original de Luciano Vezi post
    Mersi Comfel, dar nu cred sa fie de la TV deorece le-am conectat pe amandoua prin RCA pe rând in cele doua out-uri. Pe ROOM 1 merg amandoua iar pe ROOM 2 am numai sunet.E mai degrabă de la decodor. Am schimbat toți cei 10 condensatori de la sursa, mai puțin cel mare de 450 V. Problema persista. Poate mai ai vreo idee. Poate cineva a mai întâlnit acest lucru.
    Mersi!
    Comfel....by the way... Am folosit si un adaptator scart si tot nu merge. Am sunet dar nu si imagine.

  7. #7
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    1
    Am dat de o problema de captare de imagine si sonor pe decodorul dublu Hyundai 7160 NA digi.
    Acest lucru se întâmpla numai pe ieșirea RCA de la al doilea televizor.
    Dupa părerea voastra ce ar putea avea?

  8. #8
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Pai intai spune-mi daca de la primul receptor ai facut strapul LOOP OUT (primul rec ) cu al doilea LNB INPOUT .....
    daca ai strapul incearca cu un euroscart ....il pui pe al 2 -lea rec si trebuie sa decupleze primul si sa ai semnal ....

  9. #9
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    11
    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Pai intai spune-mi daca de la primul receptor ai facut strapul LOOP OUT (primul rec ) cu al doilea LNB INPOUT .....
    daca ai strapul incearca cu un euroscart ....il pui pe al 2 -lea rec si trebuie sa decupleze primul si sa ai semnal ....
    Stimatilor!

    Am văzut ca nu ați mai dat nici o soluție la problema mea. Între timp aparatul mi-a făcut un update de soft pe Room1 ( cel care mergea dealtfel) si continua sa meargă in continuare. In schimb problema cu sunetul fara imagine pe Room 2 persista si sincer nu știu ce sa mai fac sa o pot rezolva. Poate....poate mai aveți vreo idee.

    Va multumesc!

  10. #10
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Am văzut ca nu ați mai dat nici o soluție la problema mea
    Nici nu o sa iti dea nimeni atata timp cat nu raspunzi la unele intrebari puse de colegi ..ai observat pe ce data a fost ultima ta postare 18/12/2012 14:46
    O ideie iti pot da trimitel in tara la un Service DIGI sa il inlocuiasca deoarece ai ars un integrat smd ...probabil ....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro