Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 29 din 29

Subiect: Proiector LED-uri Skoda Superb

  1. #21
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16

  2. #22
    Data înscrierii
    18.11.2011
    Posturi
    50
    la ce tensiune se alimenteaza aceasta banda din linkul de mai sus .????????????

  3. #23
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    nu este banda...sunt led-uri separate ....dar banuiesc ca se alimenteaza undeva la 3,7V, la fel ca si benzile separate cu 3 led-uri...

  4. #24
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    daca nu spui ce curent si tensiune trece printr-un led nu se poate calcula rezistenta serie pe led ....

  5. #25
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    malvionel am pus mai sus un link cu detaliile led-urilor...la descriere se gasesc specificatiile necesare.


    http://www.ebay.com/itm/100-Osram-LW...item2eb4667810

    Aici este linkul cu led-urile din prima pagina (am postat poze cu ele). La fel, la descriere sunt prezentate datele tehnice.
    Ultima modificare făcută de Staff; 22.01.2013 la 08:05. Motiv: Completare

  6. #26
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Cat iti lua sa scrii asa :
    Forward Voltage 2.9-3.6V ...IF=60mA

    Rezistenta pe fiecare led este 150 Ohm /0.50 W


    Aici nu da date tehnice http://www.ebay.com/itm/100-Osram-LW...item2eb4667810 sau nu vad eu bine ...doar in primul linck
    Ultima modificare făcută de vali 52; 22.01.2013 la 19:06.

  7. #27
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    nu conteaza care din ele le voi folosi(ma refer la faptul ca daca ai reusit sa gasesti datele in primul link, pe acelea le voi folosi)...adica cele pentru care spui ca nu da datele tehnice au fost folosite ca exemplu initial...

    Revin cu o intrebare...ca placa de cablaj ce as putea folosi? imi trebuie una flexibila intrucat suprafata pe care vreau sa fac proiectoarele nu este dreapta...exista ceva flexibil si destul de usor de utilizat? Aici ma refer la acele benzi cu led-uri...alea sunt flexibile...gasesc ceva asemanator?

    Ca putere voi ce ziceti? Or sa fie destul de puternice pt a avea si scop functional, nu numai estetic?
    Ultima modificare făcută de Staff; 26.01.2013 la 16:14. Motiv: completare

  8. #28
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    1-cand primesti ledurile .ia un led inseriat cu o rezistenta 150 Ohm /0.50 W si alimenteaza-l cu o sursa reglabila ..dai 14.4V si vezi ce curent iti consuma ledul (daca iti ia intre 40-60 mA este ok .dar daca iti ia mai putin trebuie sa micsorezi valoarea rezistentei inseriate iti spun acest lucru deoarece nu toate ledurile au valorile corecte in documentatie ..
    2-cablaj flexibil nu prea vad unde sa gasesti ...le poti lipi una de alta (sa mai scris mai sus )sau cauta pertinax foarte subtire care este rezistent si flexibil .
    3-
    Ca putere voi ce ziceti? Or sa fie destul de puternice pt a avea si scop functional, nu numai estetic?
    dupa mine este estetic .ledurile nu au putere de penetrare prin ceata cum au becurile cu Halogen sau Xenon(acestea sunt in chit si f scumpe dar au randament mare )

  9. #29
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    Cand le primesc am sa testez ceea ce mi-ai spus in legatura cu alimentarea. O sa studiez si Pertinax sa aflu ce si cum. Nu am fost atent daca s-a mai scris asta mai sus. Imi cer scuze.
    Sunt de acord ca nu se pot ridica la standardele Halogen si Xenon, dar am vazut led-uri care au in descrierea lor ca ar fi cu xenon. E abureala sau exista si asa ceva? Cel mai probabil ele vor functiona in paralel cu proiectoarele din far. Banuiesc ca le va ajuta, avand in vedere ca vor fi montate in bara, destul de aproape de nivelul solului.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro