Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 29

Subiect: Proiector LED-uri Skoda Superb

  1. #11
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    sigur daca ai vointa si multa rabdare si putina pricepere reusesti eu iti urez succes.........

  2. #12
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    Multumesc frumos chirilanelu. Sper sa reusesc...e nevoie de ceva mai multa indemanare sa pot duce totul la capat, dar sper sa fie ok

  3. #13
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Incearca si alta varianta de alimentare inseriaza 4 leduri si alimenteaza-le la 12 v ..in acest fel vei face circuit serie paralel

  4. #14
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    Dupa cum am spus in primul post nu sunt foarte "avansat" in domeniul asta. Cunosc ce inseamna serie, paralel, dar imi trebuie imagini sa ma pot desfasura cum trebuie. Inainte de toate, daca imi puteti spune unde gasesc placa de cablaje flexibila. Fara ea nu prea am cum sa ma apuc de treaba.

  5. #15
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Intai sa lamurim cu diodele :

    In paralel ...



    In serie .....



    ledurile daca sunt din acelasi lot pot fi legate toate in paralel prin intermediul unor rezistente la 12-14V ... in serie nu prea recomand deoarece daca se arde unul nu mai funtioneaza celelalte leduri deoarece nu se mai inchide circuitul ....pentru a putea calcula rezistenta la fiecare led trebuie sa imi dai specificatii catalog tens ...curent
    In privinta cablajului nu gasesti ...dar poti sa faci montajul fara cablaj ..ledurile fiind patrate le poti lipi intre ele cu (Picatura sau Superglu )

  6. #16
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Cea mai corecta metoda este cea paralela .am pus si eu leduri rosii la Stop spate rotunde .le-am polizat putin apoi am lipit ledurile intre ele

  7. #17
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    Sunteti fenomenali. Va multumesc pentru tot. Sper ca nu va stresez avand in vedere cunostintele mele in domeniul electronicii. O sa revin cu intrebari in momentul in care sosesc led-urile si cand incep toata treaba. Ideea este urmatoarea: led-urile sunt comandate, si trebuie sa soseasca. Ce trebuie sa mai cumpar si in ce cantitate (2000 led-uri)?

  8. #18
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Posteaza datele tehnice a unui led ..tens ...curent (cele din catalog indeosebi curentul )sa iti poata determina valoarea rezistentei pe care o vei pune in serie cu fiecare led .....

  9. #19
    Data înscrierii
    18.12.2012
    Posturi
    16
    pot pune un link de pe ebay?

  10. #20
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Punel dar bagal camunflat ASA

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro