Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Problema Dolce

  1. #1
    29nnn Guest

    Problema Dolce

    Buna seara am si eu o mare problema, am luat aparatul dolce de la casa de vacanta si l-am dus la tara la bunici, ei au un lighean de la boom si cu lnb, dar nu merge sa prind semnal...
    pot face ceva stiti daca pot pune receiverul la acel lighean.... va rag ajutati-ma multumesc!
    Ultima modificare făcută de comfel; 22.12.2012 la 10:22. Motiv: Rectificat titlu conf Regulamentului

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Normal orice receptor satelitar pe o antena offset cu lnb dar cu o conditie ..sa fie orientata spre satelitul care doresti sa il prinzi
    la tine daca antena este de Boom aceasta a fost orientata spre sat AMOS -2 la 4*W.http://www.lyngsat.com/packages/boom.html de acolo la pana la satelitul Hellas -39*E http://www.lyngsat.com/packages/dolce.html este cale lunga ..in principiu ca sa prinzi antena trebuie rotita mult spre stanga (privit din spatele antenei )trebuie tinut cont si de Elevatie ..
    ai treaba nu gluma uitate prin zona daca vezi o antena Dolce si ghideaza-te dupa ea (este ceva orientativ )dar ca sa prinzi ceva de calitate iti trebuie putina experienta si dexteritate

  3. #3
    29nnn Guest
    buna seara am fost sa probez reciver la un lighean dolce cu tot cu lnb merge sa vad posturile dar imi zice ca e nu compatibil lnb cu receptorul?? ce pot face in acest caz??? stiti daca merge sa ii dau drumu cumva?

  4. #4
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    probabil este un lnb din alea mai vechi ,cumpara un lnb de calitate (nu costa mai mult de 20 ron cu NIVEL DE ZGOMOT 0.2 dB ) si ai rezolvat problema ....

  5. #5
    Data înscrierii
    18.11.2011
    Posturi
    50
    de pe 03 01 ac sa dus Pro tv si celelalte programe apartinand ..de pe Dolce

  6. #6
    Data înscrierii
    26.01.2013
    Posturi
    1

  7. #7
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Citat Postat în original de hadriya9091 Vezi post
    Si cel cu parte de Video ? La Parte de IR, tensiunea e buna !

    Postare gresita ......in afara subiectului

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro