Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 23 din 23

Subiect: tv Samsung (CRT)Imaginea este in valuri

  1. #21
    Pai nu exista ca depanator sa nu ai un generator de mira care sa aiba si AV si RF.Eu am 3 bucati.

  2. #22
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Fiind ca venii vorba de generator de mira:-am unul facut,de mine de cind eram elev,prin 1972, din nrevista Tehnium, are un CDB 400 E (operator cvadruplu SI-NU cu doua intrari) si un BF 200, face "Tabla de sah".E cit un pachet de tigari,la priza si baterii.Are o stabilitate excelenta,e usor de purtat,functioneaza si acum.//-Daca ai scule treaba e 50% facuta.--Asa cum pe buna dreptate o spune si Dl-Dan cod.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 10.06.2014 la 16:00.

  3. #23
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    Asa cum ti au spus moderatorii Dan cod si Comfel, nu ai ce cauta in deflexie s au in alte etaje care nu pot genera acest defect.Pt.o m ai buna intelegere a ta, gindeste urmatorul aspect: Semnalul videocomplex purtator de imagine si sunet,prelucrat de etajele TVukui,(cara) dupa el o c omponenta alternativa, pina in etajul final video si si apoi il da in Tubul cinescop.Pt.asta tI am ceru t sa pui o poza,sa vedem si noi simtoma.Eu a si suspecta urmatoarele:Pe imagine ar putea fi vizibele impulsurile de intoarcere din cadre.(asa cum a spus <marviorel>)iar asta ar putea fi datorata si uzurii TKatodic. 2-Filtraje cadre,filtraje sursa. 3-Verifica fisa anodica de la trafo linii pina la Tk,curata zona limitata la ventuza. 3-Paraziti din reteaua de alim 220v. 4- cauze externe (emitatoare in zona).
    ----In cazul de fata componenta alternativa "carata",de semnalul videocomplex,venea din aparatul DIGI/DEFECT ce injecta in semnalul Tv,o comp.alternativa.-Asa cum e descris in post.din 25.03.2013.ora-11,10.-Bine ca l-ai rezolvat.-Sa ne auzim cu bine.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 10.06.2014 la 16:05.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro