Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Reparatii Cd-player auto?

  1. #1
    Data înscrierii
    11.04.2013
    Posturi
    6

    Reparatii Cd-player auto?

    Cunoaste cineva vre-un service prin apropiere Buzau sau in Romania care se pricep la reparatii cd-playere auto?
    Am un cd-player care merge normal ,dar pe esirea de preamplificare daca il pun pe statie ,i-mi bazaie cand accelerez ,dar asta numai dupa ce am umblat eu sa pun 2 amplificatoare ,1 ptr boxe si 1 ptr Subwoofer si le-am legat eu cam taraneste ,adica trebuie sa leg plusul ,dupa aia minusul la apsolut tot ,dar nu am facut-o .
    Dupa ce am legat functiona tot perfect (fara sa dau cee la masina) ,am dezlegat si am inceput a ascunde firele asa cum trebuie ,am legat la loc si i-am dat drumu, mergea dar cand i-am dat o ceie la masina ,am inceput un tiuit in difuzoare de zici ca era acele statii radio de pe timpul razboiului si niste paraziti urati de a trebuit sa opresc motorul sa vad ce se intampla ,si de atunci nu se mai aude asa urat acel tiuit ,dar nici nu a mai disparut deloc din peisaj ,oricum nu se poate asculta muzica asa.

    Cei de la biloud mi-au spus ca ar fi o masa intrerupta di cauza ca nu am legat firele intr-o ordine anume ,si ia dat un impuls si sa intrerupt acea masa ,dar asta nu o pot descoperi eu ,deoarece mi-au zis ca e ceva ffoarte subtire si doar un electronist dedicat va decoperi problema.

    Ceva ajutor daca se poate.

  2. #2
    Data înscrierii
    18.11.2011
    Posturi
    50
    Eu zic sa nu te descurajezi si sa perseverezi si vei reusi .uite ce ai de facut ;
    demonteza toate firele si leaga-le inca o data dar corect si fii foarte atent la legaturile de masa ..cei de la birou la tine au dreptate ai o masa intrerupta sau ai uitat sa o legi ..o sa iti ia putin timp dar in final sper sa te descurci .......Bafta ...

  3. #3
    Data înscrierii
    11.04.2013
    Posturi
    6
    Am incercat asta si nu merge,am fost la bi-loud pentru o constatare si au pus alt cd-player si merge fara probleme ,deci e ceva dinauntrul cd-playerului meu,mi sa spus ca sa intrerupt o masa pe care o poate descoperi doar un electronist dedicat pe acest gen de aparate.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro