Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Ceas Oregon radio controlat

  1. #1
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111

    Ceas Oregon radio controlat

    Am un ceas din modelul de mai jos care nu prea se mai regleza :
    in prezent este cu 15 sec inainte .,dimineata si in timpul zilei la ore fixe ex 8 /14 /18/24 stalpul incepe sa palpaie dar nimic .probabil nu se mai caleaza pe frecventa ....sa stricat ....
    Ceva un sfat ..multumesc

  2. #2
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Aceste ceasuri cu radio controler functioneaza pe frecventa DCF77 ceasului atomic de la Frankfurt ..
    Ceasul tau nu are nimic este ok doar amplasarea lui este gresita mai ales pe decodorul digi deoarece se caleaza pe o frecventa standard de la 77,5 kHz sub formă codificată. Puterea de emisie(Frankfurt) este de aproximativ 50 kW la o putere radiată de aproximativ 30 kW într-un interval de aproximativ 2000 km în jurul Frankfurt
    La ore fixe cand antena incepe sa palpaie muta-l langa o fereastra (pe cat posibil amplasata la West ) iar in functie se semnalul gasit va aparea desupra antenei intre 2-5 semicercuri (puterea semnalului ).daca gaseste semnal va palpai intre 1-3 min pana se caleaza ..vezi ca ai pe undeva in spate daca nu ma insel un buton reset apasa-l si ceasul se reseteaza dupa aia tine apasat aprox 3 sec butonul Mode apoi regleaza ora ,min, ziua ,luna.iar la zone pune 01 ...


  3. #3
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Acum m-am lamurit si l-am si testat la ora 22 si functioneaza .ati avut dreptate cum sa mai prinda semnal cand din comoditate l-am mutat pe biroul unde lucrez sa le tina de urat la o multime de dracovenii electronice .acum este la locul lui si nu mai am treaba cu el .cautand butonul reset care este acoperit de capacul bateriiiar pe capac am descoperit si date tehnice despre butoane
    Inca o data va multumesc : sarbatori fericite ...

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro