Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Termostat comanda becuri infrarosu

  1. #1
    Data înscrierii
    20.05.2013
    Posturi
    1

    Termostat comanda becuri infrarosu

    Buna ziua.
    Sunt nou pe acest forum si cu putine cunostinte in elctronica, asa ca va rog sa nu luati in deradere eventualele intrebari/comentarii stupide... As fi interesat de un montaj care sa fie alimentat la 220v si sa opreasca alimentarea unor becuri cu infrarosu (ce emit caldura pentru incalzirea unor incaperi cu pui). In cazul inca care temperatura ajunge la valoarea setata de mine, as dori ca aceste becuri sa se stinga, iar dupa ce temperatura scade cu 1-2 grade sa se aprinda automat. Daca cineva ma poate ajuta cu ceva idei/detalii, i-as fi foarte recunoscator.
    Va multumesc.

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Cu un Termostat ambiental ai rezolvat problema http://www.google.ro/search?q=termos...hujsKzBonWgLgK
    Daca doresti sa construesti ai aici .. http://www.google.ro/webhp?source=se...or.r_qf.&cad=b

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Va salut.- Pentru ca informatiile noastre ,(ale membrilor de pe acest forum) sa poata fii cit m ai exacte in beneficiul Dumneavoastra,sunt necesare cit m ai multe date tehice. NU a ti specificat c am ce putere instalata aveti pe acest circuit monofazic? Adica;- cite becuri cu radiatie de caldura aveti si ce putere au fiecare?Pt.a va da un raspuns exact.--Asa va pot recomanda citeva tipuri de TERMOSTATE CU SENZORI =1)Termostat TER-3=AC-DC=240v, 16 Amperi ,plaja de termostatare-0+60grade celsius. 2) TER 4 -AC/DC-230v, 16Amperi termostatare cu 2 intrari,cu o plaja de -40 +110 grade C. Termostat multifunctional digital TER-9 AC/DC 230v, 8 Amperi , 2 iesiri are 2 termostate in interior,termostatarea se poate face individual s au diferential. De moment doar cu atit pot sa va ajut.Cu fotografii nu pot sa pun deoarece acestea sunt produse ale unei anumite firme si (NU am voie sa fac publicitate).

  4. #4
    Data înscrierii
    02.11.2014
    Posturi
    7
    Am cumparat un termostat intrerupator si nu are functia de a inchide circuitul pt lumina camera!Se alimenteaza de la firele intrerupatorului care il aveam.Va rog sa-mi spuneti o modalitate de a putea sa inchid-deschit circuitul pt iluminarea camerei de la acest termostat intrerumator?!Multumesc
    Ultima modificare făcută de sorin74ivn; 02.11.2014 la 10:09.

  5. #5
    Data înscrierii
    02.11.2014
    Posturi
    7

  6. #6
    Data înscrierii
    02.11.2014
    Posturi
    7

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro