Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: dell inspiron 1545

  1. #1
    Data înscrierii
    30.05.2013
    Posturi
    7

    dell inspiron 1545

    am si eu o problema cu laptopul meu: da black (da, BLACK, nu blue)screen destul de des, dar imaginea isi revine si apoi imi apare pe ecran display driver has stopped, iar dupa alta perioada de timp iar. am reinstalat windows-ul, am reinstalat driverele, tot la fel. credeti ca este de la placa video integrata? mai are sanse sa mearga normal? sau sa ma gandesc cu ce model sa-l inlocuiesc? multumesc!

  2. #2
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    Citat Postat în original de andrada Vezi post
    am si eu o problema cu laptopul meu: Da black (da, black, nu blue)screen destul de des, dar imaginea isi revine si apoi imi apare pe ecran display driver has stopped, iar dupa alta perioada de timp iar. Am reinstalat windows-ul, am reinstalat driverele, tot la fel. Credeti ca este de la placa video integrata? Mai are sanse sa mearga normal? Sau sa ma gandesc cu ce model sa-l inlocuiesc? Multumesc!
    da placa video ... Dar daca e integrata (nu stiu nu am cautat modelu)
    ala varianta ar fi si chestia cu driverul video daca sa facut uptodate poate nu suporta hardware
    un drum la service ar fi bun

  3. #3
    Data înscrierii
    13.07.2013
    Posturi
    1
    Unul din semnele ca placa video incepe sa cedeze este defectiunea driverului video, ceea ce se intampla la tine; in primul rand laptopul trebuie curatat de praf la ventilator, inlocuita pasta termoconductoare si apoi mers cu el la un service pentru reballing;

    Da si eu am fost tot la Goldnet Service din Drumul taberei, uite site-ul lor aici http://www.calculator-service.ro/contact.html

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro