Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: Defectiune lcd philips model 170C4

  1. #11
    Fara placa digitala sursa pleaca?scoate ceva tensiuni?

  2. #12
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Sursa e tot la fel ca si inainte, adica ledul tot nu se aprinde deloc, ceea ce e si normal daca am scos digitala, cat despre tensiuni , da tot aceleasi tensiuni am pe sursa.



    __________________________________________________ __________________________________________________ _______

    Am schimbat si optocuplorul si tot la fel face, tensiunile de 3,3 respectiv de 12V, imi stau stabile 2-3 secunde, dupa care imi pica jos de tot pana la 3V sau chiar 1V si urca din nou. Eu cred ca trebuie remediata treaba asta intai, de ce intra in protectie.

  3. #13
    Asta trebuie sa gasesti de ce nu sta sursa constanta.

  4. #14
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Pe spatele placii sunt o multime de smd-uri , chiar si cateva integrate, de parca nu era destul de complicata sursa si asa, si am masurat un tranzistor smd, care scrie pe el t07 si imi da intrerupt , nu imi conduce in nici o directie.

  5. #15
    http://www.postaonline.ro/tiygs0d5xu...0_LCD.pdf.html

    Ti-am urcat o schema aolo.Verifica dupa ea cred ca corespunde.e cu acelasi Ci in primar.

  6. #16
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Ai si aici schema ;http://elektrotanya.com/philips_sh3-.../download.html .cu 2 ( una de la domnu dan ) scheme sper sa te descurci ...

  7. #17
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Ok mersi guys, incepusem sa imi pierd rabdarea cu sursa asta, chiar si asa inca tot mai caut dupa defect.



    __________________________________________________ ___________________________________________
    Stie cineva cum functioneaza o sursa din asta in comutatie? Sa explice asa in mare
    Ultima modificare făcută de Forum; 10.08.2013 la 09:42. Motiv: Nu mai posta succesiv foloseste Editeaza post .Regulament 8

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro