Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Probleme tv tuner

  1. #1
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198

    Probleme tv tuner

    Buna ziua am o problema la un tv tuner dvbs merge destul de bine dar problema e ca am pus pe antena parabolica 4-lnb-uri si un comutator diseq satswitch200w-frequency950-2300mhz, si ori ce asi face nu merge decit primul lnb si celelalte 3 nu merg nu o fi potrivit disequl respectiv ci tunerul, tipul tunerului meu e gigabite gt-ps700 daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau cu ori ce altceva sa pot rezolva sa mearga si celelalte lnb-uri o multumesc

  2. #2
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Sa o luam metodic :
    1- pe ce platforme satelitare ai montat lnb-urile
    2-trebuie reglat fiecare lnb in parte fara diseq
    3- dupa ce reglezi lnb-urile trebuie reglat si diseq-ul intr-o anumita ordine

  3. #3
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    Salut sint reglate lnb-urile cale folosesc la un decodor si acolo merge numai aici la calculator pe tv tunerul respectin numerge decit un lnb si ordinele in care sunt lnb1-astra19.2, lnb2-hotbird13e, lnb3- eutelsat sesat, lnb4thor3, si disequl are ordinele astea diseq1-astra, diseq2-hotbird, diseq3-eutelsat sesat, diseq4-thor, asa merge la decodorul de la tv, dar la tv-tunerul acesta orce asi face si ori cum o reglez nu merge decit diseq1astra si restul nimic, intrebarea ar fi n-ar fi potrivit diseq-ul cu tv-tunerul? sau altceva e de vina

  4. #4
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Sincer nu m-am intalnit cu asemenea situatie ,posibil ceva din setarile tunerului .....

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro