Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Probleme cu frigiderul

  1. #1
    Data înscrierii
    01.02.2012
    Posturi
    91

    Probleme cu frigiderul

    Am un frigider in doua usi {sus frigider jos congelator]. partea de frigider merge perfect dar congelatorul ingheata la 30 la 100 din capacitate care ar fi problema? banuiesc ca termostatul e comun.un sfat o idee.va multumesc.

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Poate fi mai multe cauze ,1 etansietatea usei nu este buna ,datorita uzurii garniturii de cauciuc sau inchizatorul defect arc rupt daca usa este prevazuta cu asa ceva ,2frigiderul amlasat necorespunzator 3 agentul frigorific insuficient deci trebuie facuta o completare cu freon .....

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Are unul sau doua motoare ..??

  4. #4
    Data înscrierii
    01.02.2012
    Posturi
    91
    Am verificat usa se incide bn,si are doar un motor . el nu a fost mutat de cand l-am montat acum 2 ani,e posibil sa se fi pierdut freonul asa repede?{ CA O IRONIE A INCEPUT SA FACA FIGURI LA 2 saptamani dupa ce a iesit din garantie}

  5. #5
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Daca are un motor exclus sa fi pierdut freon .numai ca sa infundat filtrul care duce freon la congelator .dar un sfat mai pertinent iti da doar dupa ce ma consult cu un meserias ...

  6. #6
    Data înscrierii
    01.02.2012
    Posturi
    91
    Mulumesc ai astept raspuns

  7. #7
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Filtru partial infundat,prin care freonul nu m-ai trece la capacitatea maxima.Necesita dus la servis pt.inlocuirea filtrului si reincarcare cu freon.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro