Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: ROMANIA ale ale

  1. #1
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677

    ROMANIA ale ale

    SA SPERAM PANA LA ULTIMA SECUNDA.... eu personal sper

    19.11. 21:00 Romania - Greece
    19.11. 21:15 Croatia - Iceland
    19.11. 21:45 Sweden - Portugal
    19.11. 22:00 France - Ukraine

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Sau dus in Brazilia Grecia -Croatia -Portugalia -Franta
    Cat despre Romania ce sa mai vorbim o echipa de doi lei ...

  3. #3
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Adevarat echipa romaniei nici doi lei nu mai face......

  4. #4
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    mare dezamagire.....

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Fotbal adevarat,am avut pina in 1989,cind se juca,pe linga salariul pe care-l aveau si din patriotism in cupele europene si alte meciuri internationale .Acolo unde sunt bani prea multi lucrurile se prostesc,o iau razna,individul nu m-ai reuseste sa-si m-ai mentina autocontrolul.Totul se denatureaza.Pacat, ca bani li s-e dau destui acestor mingiocari,sa joace mingiuca,dar se dovedeste ca fotbalul nu se m-ai joaca dupa regulile lui,ci dupa alte aiureli,precum (valiza)etc.

  6. #6
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    cred ca asta este valoarea jucatorilor... adica varza
    la astia bani sa le dai si tot nu joaca , nu vezi determinare nu vezi sa alerge nu vezi fotbal
    ma uitam zilele trecute la bayern vs dortmund ce fotbal se joaca de ai impresia ca erau 22 de jucatori pe un teren de hambal , terenul era mic , fugeau de rupeau pamantul acopereau toate zonele terenului
    ce sa mai zicem de ai nostri ca daca te uiti la un meci din campionat te ia cu somn...

  7. #7
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Aveti mare dreptate ,eu unul cind vad cum joaca , nici nu ma mai uit ., schimb canalul..............

  8. #8
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Iubeam fotbalul National ca pe un bun de mare pret,vreti sa facem o comparatie intre ce a fost si ce este fotbalul?Bine Haide;-Aducetiva aminte cind (la mondiale)Nicolae Dobrin,le-a facut mucii cravata si i-a pus in genunchi,pe ce-i doi frati Bobi chalton si Bobi mour,fotbal tata fotbal.Cind Florea Dumitrache era denumit in presa internationala (diavolul blond).Costica Stefanescu (libero) era denumit ATLETUL de fapt inainte ;a facut atletism.Ce spuneti de Dmbrovschi,la care Brazilienii i-au facut statue in Mexic cind Nationala Romaniei s-a calificat in sferturile de finala ale cupei mondiale la Guadalahara.Se juca fotbal de drag si nu primeau <saci de bani>ca acum pentru un meci.Aveau un salaru binemeritat in functie de nivelul de pregatire si performanta pe care o aveau,in sport. Poate unii nici nu erati nascuti cind Dobai,nu avea voie sa suteze la poarta cu piciorul sting,la care la un meci demonstrativ,(Romania si restul lumii) adversarii au pus o maimuta dresata in poarta,iar acesta(Dobai) a avut voie sa traga la poarta cu stingul,ce credeti sa s-a intimplat;-mingea a intrat in poarta cu maimuta cu tot,i-ar maimuta daduse coltul deoarece pe vremea aia se juca fotbal cu acea minge cu siret,care cind se uda devenea un adevarat proiectil din cauza greutatii pe care o lua. .M-ai avem timp de comparatii? Cautati in arhivele vechi,va veti convinge.Personal mi-e jena sa ne afisam cu asemenea antrenori actuali ai Nationalei si mingiocari de maidan.Pina in 1989 nu-mi lipsea cuplaj de fotbal sa nu ma duc,era frumos,mergeau copii,fete tineri,barbati,familii,NU exista atita indecenta,violenta,trivialitate,mitocanie,salbatic ie,hotie ca acum.Cu regret o spun,clar:-Romania a regresat in toate domeniile de activitate sociala,sport,stiinta,care inainte era la scara de masa,cercetare etc.Asa se intimpla cind,nu se tine cont de temperamentul social,traditie,cultura,istorie si se alearga dupa cai verzi pe pereti,uiti cine esti si cum te cheama la un moment dat.Toate acestea,nu duc decit intru-n singur loc;i-ar acesta se numeste AUTODISTRUGERE NATIONALA. I-ar la final un moto la adresa lu-i Rica Raducanu,spuneau Brazilienii atunci in Mexic,la Guadalahara, cind a pitit mingea la spate in chiloti,saltind cele 2 tribune in picioare si una din peluze,facind sa dispara mingea:antrenorul Braziliei a spus:citez "daca a-m avea un asemenea (portar) l-am platii in aur" -a m-ai zis si altceva antr.Brazil. d-ar nu m-ai spun.Mi-e jena,a-ti putea sa-l intrebati pe Ne-a Rica,e viu traieste,si ma bucur ca e printre noi.Sunt sigur ca o sa va povesteasca.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 16.05.2016 la 14:46.

  9. #9
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Da domnul ion mechenici aveti perfecta drepate, ce vremuri mai erau si nu numai fotbalul mergea bine , toate mergeau altfel, bineinteles in bine , parerea mea.....

  10. #10
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Ne a ramas un singur lucru. Speranta.Uniti suntem m ai tari.<unirea face puterea>.Sa auzim numai de bine.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro