Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Probleme instalare windows,leptop ACER.

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Probleme instalare windows,leptop ACER.

    Am un leptop Acer 5315 aspire cu hdd 320Gb lpvp.Nu se m ai inst,windows-ul.Bag Cd-ul cu Windows-ul,incepe copierea dar ramine blocat chiar cind vine alegerea Hdd-ului.In Hdd se aude un tacanit repetat ,se aude ca se invirte,ceia ce cred ca nu e ars.Am incercat reformatarea,dar nu o accepta,nu ajunge la pasii de instalare ai C-ului si D-ului.Nu alege hdd-ul. Se m ai poate face ceva?Ma puteti ajuta cu vre-o sugestie? Va rog.

  2. #2
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    cred ca ai 2 variante
    1 sa incerci cu alt CD DVD
    2 sa faci un stick butabil , asta daca permite placa de baza sa butezi de pe USB
    stick butabil faci cu RUFUS e simplu tare.

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Am incercat si cu alt CD/DVDsi nu merge.Am incercat varianta 2 cu styck butabil/ Buteaza dupa stick dar ramine blocat inainte de a aparea partitiile de la Hdd. Domnule- apaxtc,cred ca Hardul are bedury (baduri).Cum m-ai pot salva spatiul care m-ai este bun de pe el? Va rog indrumatima pas cu pas,eventual programul cu care tai, creez,partitionez. multumesc.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 31.01.2014 la 21:04.

  4. #4
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    daca ai pe hard informatii care conteaza pentru tine poti face ....
    1 ai nevoie de un Rack pentru hdd de laptop care sa fie pe dimensiunile hardului tau de laptop
    scoti hardu din laptop il bagi in rackul de care vorbeam te duci la alt calculator il conectezi si incerci sa vezi ce mai este pe el , probabil o sa vada partitiile de pe el C.D.E sau ce ai tu , si incerci sa scoti ce e important de pe el poze etc etc ..
    dupa care incerci formatarea lui , nu stiu daca o sa raspunda la acest lucru....
    2 daca nu ai informatii importante pe hardu de laptop il poti schimba cu altu la fel

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Am incercat asa cum mi-ati zis,am bagat hardu in alt calculator(unitate),avind cablurile compatibile si pt.hardul de laptop,s-au vazut partitiile;Csi D,in afara de E,dar partitiile nu se pot accesa.Nu m-ar m-ai interesa sa scot date de pe el. Am incercat formatarea lui si nu merge.M-ar interesa daca se poate deblocarea lui partiala.-Ultima sugestie a D-voastra,ar fii schimbarea hdd-ului cu altul la fel? Ce-mi ziceti?
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 01.02.2014 la 14:02.

  6. #6
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    cred ca ar mai fi ceva
    sa butezi windows pe acel calculator cu hardu de laptop in el , acolo sigur ai sa vezi toate partitiile si de pe hardu de laptop pe care le dai delete si formezi o partitie cat e de mare hardu de laptop , dupa care bagi iar hardu in laptop si incerci sa butezi win pe el
    complicat , poti incerca , daca nu cumpara altu....

  7. #7
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Nu e chiar asa de complicat,voi incerca si aceasta varianta,i-ti multumesc mult prieten drag,pt.ajutor si sfat.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro