Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: Modificare casca Bluetooth SAU creare emitatori puternic pentru microcasca de copiat.

  1. #1
    Data înscrierii
    09.04.2014
    Posturi
    1

    Lightbulb Modificare casca Bluetooth SAU creare emitatori puternic pentru microcasca de copiat.

    Salut.

    Am nevoie de o casca discreta doar pentru a asculta ce mi se spune. N'am nevoie sa si vorbesc.

    Am cumparat o casca bluetooth Jabra Wave, cea care vine dupa ureche iar in partea de jos se alungeste spre obraz, la capatul extensiei fiind microfonul si butonul de raspuns la apel. Eu n'am nevoie nici de microfon, nici de butonul de raspuns (dispozitivul poate raspunde automat, daca setez din telefon).

    Am dus Jabra-ul la un service GSM azi, au desfacut carcasa in partea extensiei. Acolo contine doar firele ca niste lamele care merg pana in capat la microfon si la butonul de raspuns. Au cam ezitat, mi-au zis sa le las dispozitivul pana maine cand vine un coleg mai priceput... sa vada daca merg eliminate microfonul si butonul de raspuns, inclusiv scurtate firele. Aparent n'o sa prea mearga... Ziceau ca din cate se pare n'o sa mai mearga nimic din dispozitiv daca vor sectiona acel fir plat, ca o lamela.

    Ei bine, eu am nevoie de cineva care crede ca poate rezolva aceasta treaba.

    SAU...
    Cineva care poate lua placa cu circuite dintr-un dispozitiv bluetooth oarecare de dimensiune mica si o poate monta in carcasa unui aparat auditiv.

    SAU...
    Exista acele microcasti "pentru copiat la examene", insa ele depind de un dispozitiv, un fel de emitator sub forma de telefon, sau colier etc., iar acesta dispozitiv trebuie sa stea la maxim 40 - 50 cm. de casca (de ureche). Altfel semnalul se aude intrerupt, slab, pana la deloc.

    Ori, eu nu pot avea niciun dispozitiv asupra mea. Mie imi trebuie ca acest dispozitiv sa stea la minim 3 metri de mine, iar semnalul sa fie clar. Banuiesc ca imi trebuie un dispozitiv din acela, un emitator mai puternic, nu?...

    Locuiesc in Bucuresti.
    Tel: 0727.27.55.55 (daca nu raspund revino, te rog, sau trimite-mi un sms si te sun eu)
    Ultima modificare făcută de Stefun; 09.04.2014 la 21:17.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro