Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Probleme de setare decodor alma-s2230 + motor hh

  1. #1
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198

    Probleme de setare decodor alma-s2230 + motor hh

    Buna ziua; am cumparat un decodor alma s2230, si un motor-hh, bine motorul era defect dar sa remediat defectiunea, erau releurile defecte in el si lam schimbat sa acum merge, dar problema e cum trebuie reglat in meniul decodorului motorul hh, ca nu-i dau de cap ,am pus diseq1.2 pe astra,hotbird,thor,eurobird, la fiecare in parte am miscat motorul cind la dreapta cind la stinga si memorat dar cind o pun pe programe scrie miscare antena dar face un pas in dreapta una in stinga si atit, cum ar trebui setat sa mearga bine, ca inca nu l-am montat doar incerc in casa cam cum ar trebui sa mearga ca ar trebui sa mearga si fara antena nu si dupa ce ar functiona numai dupa l-as monta, daca ma poate ajuta cu setari cineva o multumesc mult

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Nu cunosc acest model alma-s2230 dar in orice caz este ceva mai dificil sa il reglezi deoarece este Hd (platformele satelitare au emisie in hd dar aproape toate emisiile sunt codate )iar ca sa iti faci o ideie uite aici un linck http://www.lyngsat.com/Eutelsat-Hot-Bird-13C.html ( cele cu verde sunt transmise hd sunt codate )
    Date tehnice ale receptorului preluate de pe net ;
    - Full HD Digital Satellite
    - Graphical display
    - 2 x Common Interface slot
    - 2 x Conax card reader
    - USB port ( expandable with USB hub )- Recording on External HDD via USB .
    - TimeShift Support
    - MKV, AVI , MPG, MOV , MP3 playback
    - Ethernet / Network connection
    - Youtube , weather and RSS Reader Function
    - Channel lists tools (Lock , Edit , Move , Skip, Delete)
    - My Favorites
    - User Friendly On-Screen Display (OSD )
    - Support multi-language
    - Subtitles support ( DVB / TXT )- DiSEqC 1.0, 1.2 and USALS compatible
    - Dolby Digital Bitstream Out via S / PDIF u0026 HDMI
    - Software Upgrade support via USB u0026 RS232
    - Mode power consumption less than 1W in standby

  3. #3
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    buna ziua revin subiect daca se poate, am cumparat un motor hh amiko dm2400, pe care asi vrea sal montez intrebarea ar fi antena trebuie neaparat sa fie prins la capatul bratului al motorului sau poate fi prinsa antena si aproapa de motor nu neaparat la capatul bratului dela motor, eu stau in com. cernat jud. covasna, aici am urmatoarele coordinate dupa google, latitudine:45.95, longitudine:26.03, acel latitudine45.95 trag motorul si string suruburile si dupa incerc sa caut 26e adica punctul 0 badr si dupa aia restu

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro