Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: Energai verde" Smecheria verde" suprataxa de pe factura de energie electrica.

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Thumbs up Energai verde" Smecheria verde" suprataxa de pe factura de energie electrica.

    ( ENERGIA VERDE) Am m-ai spus de aceasta taxa luata in mod fraudulos,de catre niste "afaceristi dubiosi""onerosi" de la platitorii de energie electrica,se dovedeste ca,nu are la baza un contract legal semnat in cunostiinta de cauza,intre acesti "samsari afaceristi"si persoanele fizice s-au juritice,pentru a lua de la populatie acesti bani MOCA.-Adica;i-i vor da inapoi in "viitirul apropiat"?Indepartat?V-or da inapoi in data de:=Ziua,Luna,Anul?I-i vor da inapoi ca energie la un pret Ieftin,rezonabil la populatie? Au vazut ca le tine vrajeala si pur si simplu au bagat mina in buzunarul romanului(si asa gol)De ce sa n-o faca si astia?Daca si altii au facut-o. Intrebare:--De ce nu-i da (EI) mie acesti bani sa fac EU parcuri de panouri fotivoltaice si paduri de eoliene,cu Romanii din aceasta Tara,pentru ca acesti indivizi sigur vor face s-au fac, aceste lucrari cu firme din afara,pentru care iau ei (asa zisele spagi adica consultante si comisioane).Avem si noi oameni competenti in Romania care pot face oricind si la orice ora asemenea lucrari cu caracter special,fara a m-ai platii neaparat,cu virf si indesat pe ce-i de afara.Ce fac acesti indivizi cu "smecheria verde?Ce au facut si altii pina acum ;-Se fac bogati peste noapte pe spinarea altora(al populatiei din Romania),fara consimtamintul acestora.Cum este denumit acest lucru?=HOTIE.Acesti bani sustrasi de la populatie,o data cu plata facturii la energ.electrica nu pot fii luati legal decit in baza unui contract pe ramura respectiva de lucrari si investitii cu clauze intre CONTRACTANT si CONTRACTAT,repet CU CLAUZE,semnate de ambele parti,pe un termen acceptat de ambele parti,in asa fel ca acesti bani sa se intoarca inapoi la plaitorul acestor investitii.Pentru ca in cazul de fata s-a procedat miseleste,ca in vechiul proverb Rominesc:-SI batut si f..tut si cu banii luati.Sper sa nu fiu acuzat de trivialitati.Eu sincer m-am saturat de acesti excroci care se gasesc in toate domeniile de activitate.Unde este corectitudinea,disciplina,ordinea,cinstea omului din societatea Romaneasca?E plina Tara de excroci.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 19.03.2014 la 22:15.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro