Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Defectiune Humax digi+II

  1. #1
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21

    Defectiune Humax digi+II

    Salut,am o problema cu un decodor humax digi+II,merge perfect 30-60 minute dupe care se blocheaza ingheata imaginea si nu mai raspunde la comenzi ... pentru deblocare il scot din priza pentru cateva secunde,merge 30-60 minute si iar se blocheaza. Am masurat tensiunile din placa,sunt cele specificate pe placa condensatori sunt ok majoritatea i-am schimbat. care sa fie problema?

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Deoarece a stat alimentat non stop a cedat procesorul se blocheaza ,nu ai treaba cu alimentarea ..da capacul jos si vezi ce integrat(90% procesorul ) se supra incalzeste si se blocheaza .incearca sa il folosesti fara capac sau improvizeaza ceva ..daca nu ii dai de cap trimite-l in tara sa il inlocuiasca ...dar nu cred ca mai au acest model ....
    Unde locuiesti in tara ...???

  3. #3
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Multumesc pentru raspuns,l-am trimis in tara (Craiova)si sa intors cum l-am trimis nu la schimbat ca nu au pe stoc.

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Sorry ,dar in acest caz nu am cum sa te ajut ...Acest model nu il mai au la schimb de aprox 2 ani .. trebuia sa ia un Hyundai in loc ..

  5. #5
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Am scos capacul se incalzeste procesorul,l-am lasat asa vad ca merge de 3 ore...

  6. #6
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Verifica stabilizatorul care alimenteaza integratul .....
    alte detalii ; pm

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro