Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Hyundai HSS 5160 NA Defect

  1. #1
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21

    Hyundai HSS 5160 NA Defect

    Buna ziua,decodor Hyundai HSS 5160 NA nu mai arata nimic nici un led aprins nimic pe ecran.Am verificat tensiunile din placa si sunt ok am 3,3v 5v 12v 24v cum sunt scrise pe placa. Se pare ca problema e din placa de baza,nu se observa vreun condensator uscat...Cine a remediat aceaste problema?

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Verifica temeinic alimentarea ,sau banda care pleaca spre panel ..

  3. #3
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Alimentarea pare ok,tensiunile sunt bune,banda care pleca spre panel e neatinsa,decodorul nu a mai fost desfacut.

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    In primul rand ar trebui verificata alimentarea cu alta .apoi verificati stabilizatorii de pe placa .verifica daca se duce tensiune pe panel sunt niste sig smd din cate imi amintesc (nu pot sa le tin minte chiar pe toate ) cert este ca lipseste o alimentare ...

  5. #5
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Am verificat decodorul cu alta sursa si merge...problema este din alimentare,dar tensiunile pe tester sunt bune, exact cum sunt scrise pe placa.Am schimbat si condesatori din secundar dar nimic.

  6. #6
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    De ce crezi ca am spus sa verifici alimentarea ...nu trebuie sa te iei dupa tens scrise pe placa deoarece aceste tens nu sunt stabilizate .verifica temeinic cond de pe fiecare ramura ( posibil sa ai o dioda care se blocheaza ) 90% din defectiuni le da alimentarea ,deoarece este activa 24 din 24 ore ...
    Persevereaza si vei reusi ...ai schema alimentarii ...???

  7. #7
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Am perseverat...am schimbat condensatorul de 1000uf,cand l-am schimbat nu am avut de 10v si am pus de 35v tot de 1000uf. Acum vad ca are o alta problema,din cand in cand se blochiaza,ingheata imaginea.Daca scot cardul sau il opresc merge....
    Multumesc pentru ajutor,sunt prea departe de romania...sa trimit decodoarele la reparat sau scimbat,incercam sa le reparam aici cum putem.

  8. #8
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Revin cand se blocheaza am una dintre alarmele Nota 10,Nota 8

  9. #9
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    . Acum vad ca are o alta problema,din cand in cand se blochiaza,ingheata imaginea.Daca scot cardul sau il opresc merge...
    Pune pe verso cartelei 2 bucatele de scotch .

  10. #10
    Data înscrierii
    29.10.2013
    Posturi
    21
    Aum pus scotch...am curatat contactele...tot se blocheaza Alama 10.L-am lasat mai mut blocat in alarma si la 10 minute sa inchis singur si sa deschis si a plecat... pentru cateva zeci d minute

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro