Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Cea mai haotică intersecție din lume nu are niciun semafor

  1. #1
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Cool Cea mai haotică intersecție din lume nu are niciun semafor

    Cea mai haotică intersecție din lume nu are niciun semafor

    Dacă v-ați săturat de traficul infernal din București, stați liniștiți, în Etiopia se poate mult mai rău.
    Acolo se află cea mai haotică intersecție din întreaga lume, care poartă numele de Meskel.
    Aceasta este așezată chiar în centrul capitalei Addis Ababa, iar mii de vehicule o folosesc în fiecare zi.

    Fără semafoare și fără linii de marcaj, această intersecție este, de departe, cea mai haotică din întreaga lume.
    Ați conduce mașina pe acolo sau vi se pare prea complicat?


  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Sa inteleg ca prostia se poarta si la cse m-ai mari, nu numai la noi?Asta nu inseamna ca trebuie sa fie luata drept regula,deoarece in acest caz NU exista regula,e bulibaseala dupa cit se vede.Bine ca participantii in trafic au bine fixata in memorie si reflexe, regula prioritatii de dreapta, altfel s-ar ciocnii precum ouale de paste.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 23.04.2014 la 21:04.

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Este un haos bine organizat ,tinand cont ca permisul de conducere in aceasta tara este optional au niste reguli nescrise dupa care se ghideaza . priveste cu atentie si pietonii cum circula ...la fel se circula si in India ...


  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Nu prea a-si vrea sa circul cu masina pe acolo.Oare au o legislatie rutiera?A-si fi curios cum ar suna asta acolo la ei?Cred ca regula de baza este cum e denumita la noi "regula amicitiei",de nu se ciocnesc.Pentru ca la noi in cazul acesta multi se m-ai iau la bataie,in trafic,care m-ai de care m-ai teribilisti.

  5. #5
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    O fi circulind ei dupa asa zisa ''regula amicitiei'' dar din ce vad fiecare se strecoara unul pe linga altul fara nici o problema,sa fie la noi asa fereasca sfintul,s-ar cara masinele botite cu trailerul,de morti nu mai vorbim,cred ca numai o ora daca se va circula asa se va declara doliul national...

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Cred ca numai Dl.Confel ne poate soate din nebuloasa asta spunindu-ne m-ai multe.Cred ca e vorba si de temperamentul sistemului social, al natiunii(natiunilor)respective,civilizatie si alte lucruri nescrise.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 05.05.2014 la 16:41.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro