Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Dezvaluiri incredibile despre Conspiratiile din lumea medicala

  1. #1
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Cool Dezvaluiri incredibile despre Conspiratiile din lumea medicala

    Dezvaluiri incredibile despre CONSPIRATIILE din LUMEA MEDICALA



    In anul 1991, Dr. Wallach, a fost promovat pentru acordarea premiului Nobel. Ceea ce o sa aflati din aceasta brosura va poate schimba total parerile despre medicina actuala si astfel, va poate schimba radical soarta, la fel si celor apropiati. Cititi si veti fi uimiti de cat de folositoare si de simple sunt aceste sfaturi.

    Sunt foarte bucuros ca ne-am intalnit astazi. Eu am crescut la o ferma, la sud de Saint–Louis. In anii 50 am inceput cu cresterea vitelor pentru carne. Daca sunteti in domeniu in ceea ce priveste cresterea si inmultirea bovinelor, atunci, probabil stiti ca singura cale de a castiga bani la tara este de a cultiva singuri hrana. Noi tocam porumbul, boabele si faina la moara si adaugam in acest continut vitamine si minerale. Asa preparam noi hrana bovinelor. Deja dupa 6 luni, aceste vite puteau fi expuse la piata si vandute.

    Vezi si Cum se mentineau in forma dacii

    Noi efectuam o selectie, pastrand cele mai mari cornute. Si ce-i interesant, facand acest lucru pentru vite, noi insine, va imaginati, nu foloseam niciun fel de minerale si vitamine, insa eram tineri si doream sa traim pana la varsta de 100 de ani, fara niciun fel de boli si neajunsuri. Acest lucru m-a framantat foarte mult si l-am intrebat pe taica-meu:

    – Tata, spune-mi, de ce nu faci si pentru noi acelasi lucru, pe care-l faci pentru vite?

    Atunci tata m-a facut sa gandesc corect, spunandu-mi:

    – Mai bine taci; tu trebuie sa pretuiesti faptul ca zilnic mananci produse proaspete de la ferma; sper ca intelegi acest lucru?

    Eu, desigur, n-am mai intrebat nimic, pentru ca nu voiam sa ma lipsesc de pranz sau de masa de seara. Mai tarziu, am intrat la Scoala Agricola si primind o diploma, m-am specializat in domeniul zootehniei, a culturilor de camp si a solului. Ulterior, am plecat pentru 2 ani in Africa. Acolo mi-am realizat visul din copilarie, de a lucra cu Maur Parkins. Multi dintre voi il tineti minte dupa cartea sa. Este un om extraordinar.

    Vezi si Efectul placebo, un mister ce nu poate fi explicat

    Dupa 2 ani am primit o telegrama si o invitatie de a lucra la Gradina Zoologica din Saint–Louis. Institutul National al Sanatatii i-a oferit Gradinii Zoologice o suma in valoare de 78000 $ si ei aveau nevoie de un veterinar care sa le faca autopsii animalelor ce mureau de moarte naturala. Eu am fost de acord, dar desigur eram nevoit sa fac autopsii la animalele care mureau nu numai in aceasta gradina zoologica, ci si in gradinile zoologice din Brukuds, Chicago, New-York etc. Sub raspunderea mea era nu numai autopsia animalelor decedate pe cale naturala, ci si sa gasesc si sa urmaresc speciile (exemplarele) suprasensibile la poluarea mediului inconjurator, deoarece la inceputul anilor 60, nimeni nu stia nimic sigur despre problemele ecologice si despre catastrofe.

    Urmarind cauzele deceselor oamenilor si ale animalelor, am efectuat 17.500 autopsii si am ajuns la urmatoarea concluzie :

    Fiecare om sau animal decedat pe cale naturala a murit din cauza hranei sarace, adica din cauza deficientei de substante nutritive.
    Rezultatele analizelor chimice si biochimice aratau, cu exactitate documentara (informativa), ca moartea pe cale naturala este cauzata de alimentatia incorecta si acest lucru ne-a uimit atat de mult, incat m-am intors la istorioara cu vitele, potrivit yupi.md.
    Am scris 75 de articole si lucrari, 8 manuale in colaborare cu mai multi autori si o carte, singur. Cartea a fost vanduta cu 140 $, studentilor de la medicina. Mi-am publicat tezele in 1700 de ziare si reviste, am participat la cateva emisiuni TV etc.

    Vezi si Practici medicale din Evul Mediu

    Dar, in aceasta perioada, lucrarile mele referitoare la nutritie ii interesa pe foarte putini. Ce-mi ramanea de facut?
    Am fost nevoit sa ma intorc la invatatura si sa devin medic, iar acest lucru mi-a permis sa folosesc toate cunostintele despre nutritie, acumulate si din sfera veterinara. Si acum nu-i de mirare ca totul a inceput sa functioneze. Am petrecut 15 ani la Torekmint, Statul Oregon si ma ocupam cu practica medicala clasica.

    Astazi vreau sa va impartasesc si dvs. cunostintele capatate, concluziile si rezultatele la care am ajuns in acesti 10-12 ani.

    Vezi si Manacarea biblica cu efecte miraculoase

    Daca luati din aceasta lectie macar 10% din ceea ce o sa cititi, o sa va puteti pazi de multe neplaceri, suferinte, o sa economisiti o gramada de bani si o sa va prelungiti cu multi ani, viata.
    N-o sa castigati acesti ani suplimentari, n-o sa atingeti potentialul genetic, fara nicio straduinta din partea dvs.
    Acum vreau sa va spun ceva foarte important:

    POTENTIALUL GENETIC AL LONGEVITATII VIETII ESTE DE 120 -140 DE ANI
    In momentul actual, putem enumera doar 5 natii in care oamenii traiesc pana la varsta de 120-140 de ani:

    In Orient, in Tibet si in China de Sud. Acesti oameni au fost enumerati inca in anul 1964, de catre Djemson Hilton, care a scris cartea „Orizontul pierdut”.

    Cel mai batran om, conform datelor acelei carti (desi nu neg ideea unei exagerari), era doctorul Li din China, nascut in Tibet. La varsta de 150 de ani, a primit de la conducerea Chinei un act care adeverea faptul ca avea acea varsta si ca s-a nascut in anul 1677. Cand a implinit varsta de 200 de ani, el a primit al doilea Certificat. Acest act adevereste faptul ca el a decedat la varsta de 256 de ani, in anul 1933, despre acest lucru scriindu-se in New-York Times si London Times, unde totul era foarte bine argumentat si demonstrat prin acte.

    Daca va intereseaza dati click pe titlu si veti afla mai multe....

  2. #2
    Data înscrierii
    23.07.2020
    Posturi
    6
    Interesant. Oare pot gasi cartea si in limba engleza undeva?
    As prefera sa o citesc in original.
    ________________________________________________
    Alexandra - furnizor de produse stomatologice

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Lucru IMPOSIBIL de realizat in ziua de azi din cauza MONDIALIZARII FORTATE GLOBALE privind longevitatea umana . Am spus tot.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 18.11.2020 la 16:51.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro