Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 15 din 15

Subiect: Phlips 21pv375/58/z12 aa +vcr

  1. #11
    Cu o telecomanda MFY se rezolva.

  2. #12
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de krystofor Vezi post
    ideia nu e rea . problema e ca nu am telecomanda originala a tv-ului si nu pot intra in meniul tv-ului sa caut canalul cu frecventa care sa se sincronizeze cu risaiverul in cauza cum am mai spus, cred, risaiverul e de la dolce telekom. si da se poate cred ca se poate face smecheria . am sa inerc si varianta asta . merci. dupa ce gasesc telecomanda tv-ului ,pentru ca nici manual nu pot sa fac comenzile ca butoanele frontale a tv-ului sant blocate pt. copii.

    Cupleaza decodorul la antena tv-ului .si cauta un canal cu telec universalaal tv pana gasesti decodorul (Rf out al decodorului are plaja 21-69 )

  3. #13
    Data înscrierii
    27.02.2012
    Posturi
    170
    ok . nu ca nu as vrea sa intervin si asupra comutatorul av. -tv. din televizor pun in practica toate variantele expuse de dumneavoastra. deocamdata nu am intervenit la tv. din alte motive. am sa va tin la curent .multumesc

  4. #14
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Deocamdata nu te baga in depanarea Tv-ului.pana nu rezolvi problema telecomenzii sa intri in meniu Tv, si butoanelor de comanda ale Tv-ului,vorbim degeaba.-esti sigur ca decodorul i-ti decodifica norma de sunet de la canal 1 la 21 si de la 21 la 69 pe cele 2 norme de frecvente respectiv;6,5 si 5,5 Mhz?-Am m-ai intrebat o data,dar fara respuns.-Care din aceste frecvente de sunet nu le ia?-Canalele din 1/21 s-au canalele din 21/69?
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 03.10.2014 la 19:32.

  5. #15
    Data înscrierii
    27.02.2012
    Posturi
    170
    imi cer mii de scuze ca nu v-am raspuns decodorul decodifica amandoua normele de sunet . deocamdata nu am facut rost de telecomanda si nu pot sa ma exprim . acum decodorul ruleaza pe alt tv, nu pe cel in cauza. deocamdata ramane problema asta in st-by. multumesc pt. intelegere . toate cele bune .

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro