Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 24

Subiect: Senzor de temperatura si umiditate exterior

  1. #11
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    In acest caz sfaturile date mai sus nu iti sunt de folos ..apeleaza la un Service Reparatii R/TV sau iti pot muta acest subiect aici ; http://www.forumulelectronistilor.ro...hp?74-Servicii

  2. #12
    Data înscrierii
    28.09.2014
    Posturi
    8
    Multumesc mult!............o zi buna!

  3. #13
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Citat Postat în original de mutulea_mirel Vezi post
    Senzorul de interior este deja atasat printr-o mufa la ceas(si acesta este detasabil), dar cel din fotografie se monteaza afara , intradevar, este senzorul de temperatura si umiditate dar de exterior.
    Daca montezi asa ceva afara in ploaie in 2 zile nu-l mai ai clar (nu e sonda).

  4. #14
    Data înscrierii
    28.09.2014
    Posturi
    8
    Senzorul este de exterior insa nu se monteaza in ploaie, se monteaza intr-un loc ferit de razele soarelui, ninsoare si alte averse, sub streasina de exemplu.
    Are doi senzori, iar daca prospectul scrie ca unul este pentru interior iar celalalt pt. exterior......!?

  5. #15
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    -Acestia sunt senzori de toate felurile.-Exprimarea D-vstra e gresita.-Va-ti referiti la Modulul electronic,i-ar acela NU e senzor. Ca are in el montat un senzor e altceva.-Senzorii sunt acestia.

    Fotogr.0921.jpg Fotogr.0922.jpg Fotogr.0923.jpg Fotogr.0912.jpg Fotogr.0913.jpg
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 09.04.2015 la 22:12.

  6. #16
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Citat Postat în original de mutulea_mirel Vezi post
    Senzorul este de exterior insa nu se monteaza in ploaie, se monteaza intr-un loc ferit de razele soarelui, ninsoare si alte averse, sub streasina de exemplu.
    Are doi senzori, iar daca prospectul scrie ca unul este pentru interior iar celalalt pt. exterior......!?
    Fotogr.0915.jpg Fotogr.0916.jpg Fotogr.0918.jpg Fotogr.0914.jpg

    si alti SENZORI si m-ai mari si m-ai marunti,depinde in ce <module electronice lucreaza>. Montajul, (modulul) electronic nu e senzor,exprimare gresita.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 07.04.2015 la 23:13.

  7. #17
    Data înscrierii
    28.09.2014
    Posturi
    8
    Salut, eu nu sunt electronist insa, este intradevar un modul pe care sunt lipiti niste senzori (umiditate , temperatura), iar daca toate prezentarile numeste modulul cu senzori ca si senzor (http://www.germanelectronics.ro/conr...cts&pid=646217) nu vad greseala mea de exprimare. In orice tara este prezentat ca senzor de exterior.
    In principiu cautam un raspuns la intrebarea mea nu sa ma contrazic pe nimic.

  8. #18
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Totusi trebuie verificata si statia .posibil sa nu mai emita semnal de imperechere ( sa caute senzorul de exterior )am si eu cateva statii care s-au dus .nu mai recunoaste senzorul exterior ) aceste statii emit si receptioneaza pe 455mhz ..sansele de a fi reparate sunt mici ..sorry

  9. #19
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Dumneata esti convins ca acele "denumiri"fie ele si extraterestre sunt corecte???_Din punct de vedere TEHNOLOGIC?-Senzorii (de exterior de interior)SUNT SONDE ce PALPEAZA MEDIUL.-Hai sa NU (confundam coada vacii cu stampila primariei ca Nu tot ce e venit din afara e neaparat si corect,ce-l putin din pt. de vedere lincvistic NU m-ai spun tehnologic).-MONTAJUL ELECTRONIC E UNA.I-ar senzorul E ALTA.--Daca modulul (2) NU da, la modulul BAZA(mama) vezi ca semnalul de "emisie","IR", schimba senzorul (IR) si merge.-Daca modulul electronic este calibrat pe 455Mhz atunci senzorul de emisie NU-si m-ai face treaba.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 10.12.2020 la 18:47.

  10. #20
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Citat Postat în original de mutulea_mirel Vezi post
    Salut, eu nu sunt electronist insa, este intradevar un modul pe care sunt lipiti niste senzori (umiditate , temperatura), iar daca toate prezentarile numeste modulul cu senzori ca si senzor (http://www.germanelectronics.ro/conr...cts&pid=646217) nu vad greseala mea de exprimare. In orice tara este prezentat ca senzor de exterior.
    In principiu cautam un raspuns la intrebarea mea nu sa ma contrazic pe nimic.
    Senzorul EXTERIOR e cu totul alta componenta electronica fata de modul.<Am m-ai nspus-o "un montaj electronic"fie el ce-ar fii <NU E SENZOR>.-Poate sa fie un amplificator de eroare ,de audiofrecventa,de radiofrecventa, E.T.C.-Nu trebuie confundat faptul ca sunt inglobati in modulul electronic, s-au sunt conectati in exterior,prin terminale.-Senzorii sunt ce-i de sus._Dar astea sunt datorita necunoasterii sinbolurilor componentelor electronice si functionarii acestora.De aia electronica NU se face pe genunche.SORRYY! --- Si NU e nici Comert .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 27.09.2017 la 23:06.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro