Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 34

Subiect: Instalatie electrica motocicleta aprilia tuareg 350

  1. #21
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    salut vam inteles perfect la treaba asta mam gindit si eu dar curentul oscileaza la relantiu are 20v si turatie maxima are 60v astaie problema mea ca daca era decit sami transforme curentu era usor credeti dumneavoastra ca dupa ce trece prin punre si releu nu e tensiunea mare si buleste bateri va intreb eu multumesc

  2. #22
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Asa e normal ca tensiunia sa oscileze in functie de cit ambalezi motorul ,acel releu de incarcare isi va face treaba cind va fi la relanteu sau in turatie el va da tensiunie de incarcare acumulatorului [bateriei] cit va avea el nevoie ,tensiunia va fi 12 ...13,4 la bornele bateriei si becurile, claxonul. electromotorul, ,ETC ,se va alimenta din baterie ,deci acel magnetou nu va avea rolul decit sa incarce bateria ,[releul de incarcare are rolul sa regleze tensiunia ,masurat la bornele lui va trebui sa fie 13,4 ,nu va bubui bateria ,daca vei lega totul corect ,un electrician auto ar rezolva problema repede....

  3. #23
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    miine am sa incerc am luat un releu de la un prieten o pumte nu ma ajutati cu o shema miar fi de mate ajutor
    multumesc

  4. #24
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93

    releu incarcare dacie

    salut vreau sa pun la motocicleta mea aprilia tiareg un releu re incarcare si opunte redresoare din tlatou pleaca 3 fire adica este trifazic ma ajuta cineva sa leg releul aacesta de dacie cum ar trebui multumesc mult

  5. #25
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    multumesc

  6. #26
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    ajutatima cu excitatia de la releu unde se leaga asta nu stiu

  7. #27
    Daca nu spui clar ce vrei cine sa te ajute?Pune poze desene ceva.

  8. #28
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Fotogr.0895.jpg - Uite o schema, instalatie electrica motocicleta Tuareg.

  9. #29
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    multumesc dar nu se vede nimic clar pe mine nu ma interesa sa fac toata instalatia eram interesat sa aptind 2 decuri si sami incarce bateria deaia vruiam o schema simpla cu un releu de incarcare dacie o bateri e un far si pozitie spate daca mai fac si semnalizari bine pt cimp e bine si atit releul de incarcare ma omoara e prea scump deaia vteau sa fac acest mangialic simplu si eftinel
    nu stiu daca mam facut inteles

  10. #30
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    gasisem instalatia pe la cineva cu incarcare dar costa cir am fat eu pe moto si nu are rost mai ine o las asa fara dar zic sa clipoceasca acoloun bec
    Ultima modificare făcută de comfel; 16.03.2015 la 18:26. Motiv: Rog scrieti corect gramatical .

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro