Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 20 din 20

Subiect: meniu service LCD DYNEX model 32L152A11

  1. #11
    Nu va merge cu modulul ala,In SUA este 4,5MHz din cate stiu eu.

  2. #12
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Are intrarea pe 110 si functioneaza cu adaptor 220/110v.

  3. #13
    Ala nu merita adus de acolo asta e clar.

  4. #14
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    TV-urile din SUA/Canada, difera destul de mult de cele din Romania.

    1-Tensiunea de lucru 110-115V~. Daca pe eticheta din spate scrie ca merge 100-240V~ (cum scrie de ex. pe majoritatea monitoarelor) ai trecut primul hop. Dar sansele sint practic nule.aici ai spus ca ai adaptor ..
    2-Norma tv NTSC versus PAL in Romania. Sansele ca televizorul sa le accepte pe amindoua din nou practic nule.
    3-Scanarea posturilor se face in pasi bine determinati, nu este o scanare continua cum accepta marea majoritate a televizoarelor cumparate din Romania. Din aceasta cauza daca posturile retransmise pe cablu nu sint unde trebuie sa fie, ci au frecventele impuse de provider de cablu ai, sa fie, postul respectiv nu e selectat.
    Asta inseamna ca daca prin noroc ai trecut de punctul 1, te lovesti de pct. 2. Daca treci si de asta te lovesti de 3 de care nu treci, cu alte cuvinte cite posturi prinzi depinde de noroc si providerul de cablu..
    Abordarea in continuare a acestui subiect nu duce nicaieri ne dam doar cu presupusul practic nu merita investitii si efort in ceva care nu merita .....

  5. #15
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Multumesc pentru raspunsuri si o sa incerc totusi cu un tuner extern poate totusi fac ceva cu el

  6. #16
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Cel mai bine incearca cu un tuner extern .....

  7. #17
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Am reusit,acum merge foarte bine imagine si sonor. Cu meniul service. (MENU-1999-ENTER)Am selectat setarile pe Franta.Multumesc celor care au incercat sa-mi dea o mana de ajutor.Sper sa fie de ajutor si altora

  8. #18
    Sigur merge bine setat pe Franta?Interesant.

  9. #19
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Pe AV memerge foarte bine.Ca optiune in meniu pt.Europa mai era Ungaria atat, restul Australia .......sa zice vreo 6 optiuni atat.Nu l-am folosit pe cablu deocamdata

  10. #20
    Am crezut ca pe tuner merge ok.Evential pe Ungaria ar trebui sa mearga si pe tunerul lui.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro