Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 37 din 37

Subiect: Tranzistor-BUT-11AR

  1. #31
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Dnle mechenici va bateti gura de pomana cu sfaturi ,de ce credeti ca nu am dat si eu sfaturi la acest subiect ,deoarece am dat o data un sfat acestui utilizator .sfat la obiect si viabil din punct de vedere tehnic si nici nu ma bagat in seama .aceasta defectiune se rezolva in maxim 15 min ..iar aici pe forum sa consumat 3 pagini trageti concluziile de rigoare ...si din cate observ aproape toti moderatorii sau implicat iar rezultatul pana in prezent zero .
    Este o defectiune medie spre usoara .pai daca as pierde cateva ore cu asemenea defect intru in faliment

  2. #32
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Buna dimineata stimati colegi :am vazut aceasta ultima postare si nu m/am putut abtine sa nu intru si sa postez si eu ...are dreptate colegul costel in privinta dificultatii acestei defectiuni ..acum vreo 15 ani lucram la o Reprezentanta care printre altele aveam contract reparatii garantie Tv Royal ei cand primeam la reparatii in garantie acest model cu alimentarea defecta aplicam metoda barberitul adica aveam pliculet cu toate componentele din alimentare .barbeream placa si plantam componentele din pliculet si gata ....
    daca nu ma insel stimatul nostru coleg a mai deschis un topic la sectiunea reparatii tv care acest tv (philips ) era confundat cu samsung care nu mai exista si acest thread este deschis aiurea el trebuia dupa mine sa il deschida la reparatii tv ..sa ma contrazica cineva daca ma insel ...
    Stimate coleg danutz daca vrei sa il repari persevereaza ,inlocuieste puntea si alti semiconductori din alimentare but-ul se arde cand nu este polarizat corect cand nu are sarcina corespunzatoare sau patrunde o comp alternativa (puntea )etc ...

  3. #33
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Asa este,aveti dreptate Dn-le Costel. {Multi vad,putini pricep}.- Eu mi-am facut datoria. Restul e treaba fiecaruia. "S-auzim de bine".

  4. #34
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Aveti dreptate defectul nu este atit de complicat ,totusi aici e vorba de experenta si ca sa o spun mai pe direct , conteaza si cita meserie stii ...

  5. #35
    Data înscrierii
    20.12.2012
    Posturi
    160
    va multumesc pentru sfaturi asa este nus chiar asa de meserias sunt incepator ,dar asta e omul cat traeste invata .Multumesc.

  6. #36
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Nu te supara , danutz-ule ,spune-ne cum ai mai avansat cu reparatia ,ia-o babeste, schimba diodele redresoare din sursa sau puntea ce este acolo, verifica piesa cu piesa primarul sursei trebuie sa mearga ...

  7. #37
    Data înscrierii
    20.12.2012
    Posturi
    160
    Nu mam suparat, momental mam oprit cu acest tv. o sa va zic ce am facut cand revin la acest tv.Va multuumesc pentru timpul acordat mie.Sa aveti o zi buna.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro