Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 23

Subiect: Amplituner Sony STR DG510

  1. #1
    Data înscrierii
    31.05.2016
    Posturi
    12

    Amplituner Sony STR DG510

    Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca amplitunerul SONY STR DG510 scoate 5.1,detin acest amplituner dar nu l-am folosit decat cu doua boxe,imi lipseste sunetul 5.1 la filme,nu ma pricep foarte bine.iar din manualul lui nu imi dau seama.Va multumesc pentru ajutor si imi cer scuze deca am postat gresit!

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Este un un sistem 5+1 dar cel mai bine consulta Manualul Service de aici http://elektrotanya.com/sony_str-dg5.../download.html
    din cate imi aduc aminte subwooferul nu il poti pune pentru ca nu ai canal de putere pentru el in acel receiver iti va trebui un amplificator separat, mono

  3. #3
    Data înscrierii
    31.05.2016
    Posturi
    12
    Am manualul,dar nu prea m-a lamurit,subwoofer oricum nu vreau pt ca boxele scot bas mai mult decat suficient,nu prea am inteles cum trebuiesc facute legaturile.Exemplu:am pc-ul la care am o placa de sunet 5.1 si o placa video cu hdmi,merge sa trag sunetul 5.1 prin hdmi din placa video?sau de acolo trag doar semnal video si trebuie sa trag cablu audio separat din placa de sunet?

  4. #4
    Data înscrierii
    31.05.2016
    Posturi
    12
    Am tot citit pe forumuri dar nu m-am lamurit,unii spuneau ca trebuie tras cablu separat ca nu merge prin hdmi,altii spun ca nu este 5.1,si nimeni nu vorbea direct de acest amplituner,se punea intrebarea daca este bun si toata lumea recomamda alte firme,nu Sony.Am zis sa deschid un subiect direct despre acest amplituner,poate asa ma lamuresc ca sa stiu daca ma apuc sa imi iau inca tre boxe sau nu.

  5. #5
    Data înscrierii
    31.05.2016
    Posturi
    12
    Ok,va multumesc foarte mult!

  6. #6
    Are 100% sistem 5.1 doar ca subwooferul trebuie sa fie activ.Din setari trebuie sa se poata face 5.1 si pe HDMI

  7. #7
    Data înscrierii
    31.05.2016
    Posturi
    12
    ok,multumec pentru ajutor.In weekend o sa incerc sa fac urmatoarea conexiune:cablu HDMI din placa video de la pc in HDMI input de la amplituner,si din amplituner cablu HDMI in TV sper sa functioneze.Mai am o intrebare,mai am un dvd si vroiam sa intreb daca pe iesirea optica iese si sunet si video si daca sunetul iese pe acolo 5.1?
    Multumesc!
    Ultima modificare făcută de tociueugen; 01.06.2016 la 08:33.

  8. #8
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Puneti o poza cu amplitunerul privit din spate ,unde sunt iesirile ,

  9. #9
    Data înscrierii
    31.05.2016
    Posturi
    12
    sony.jpg

    Asa arata spatele

  10. #10
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Acum m-am edificat are 5+1





    Nu stiu ce sa iti spun incearca cum ai postat mai sus .din cate stiu opticalul imput /output sunet

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro