Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: Schema Radio Romanesc Golf RP 1525 .

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Schema Radio Romanesc Golf RP 1525 .

    -- Rog Colegii daca are careva schema Radioului Golf RP-1525 Romanesc , facut de tehnoton Iasi . S-au asemanatoare (Gloria 4 RP1525 s-au RP1524) - 5 Game de unda . 16 tranzistoare . 7 Diode . Alim. cu 6 baterii x1,5v . -- Mentionez ca are defectiuni in FI , claviatura si oscilatorul local . -- In finalul audio are TCA 150T,care e functional . -- Rog mult .---Multumesc .................................................. .................................................. .............................................. Pina la urma acest radio Golf RP1525 , este identic cu seriile Gloria (S) si (4) RP 1524 , cu exceptia etejului de audiofrecventa care este cu TCA 150 . --- 1-abe61e7817.jpg --- Problema acuta este in felul urmator ; Bobina L 211 , din blocul de radiofrecventa de pe claviatura , (a trei-a bobina , de la stinga la dreapta) asa cum este asezata schema , in interior este facuta zob , atit miezul de ferocart , cit si bobinele interioare . Cind am desfacut-o de pe placa si am dezasamblat-o au cazut din ia numai capete din fostele bobine si zob din ferocart . -- Am mai reconditionat asemenea bobine , insa in acest caz nu am dupa ce . Nu cunosc Nr. de spire al fiecare-i bobine , prizele mediane , si distanta intre galeti . --- Nici de cumparat nu o gasesc . -- Are careva idee despre datele constructive aceste-i bobine , pentru a o reface ?20180202_173211.jpg20180202_173221.jpg Despre asa ceva e vorba
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 03.02.2018 la 10:34.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro