Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Înlocuit afisaj led

  1. #1
    Data înscrierii
    31.01.2020
    Posturi
    2

    Înlocuit afisaj led

    Buna ziua, am o centrală viessmann la care s-a stricat afișajul de temperatura. Am cumpărat un alt afisaj led, dar nu are același cod ( nu am găsit unul la fel). Întrebarea este dacă pot sa-l înlocuiesc sau cu cel cumpărat sau trebuie unul identic?97C5EFB3-B59B-4C85-AAD9-1830BE752939.jpg31DCC6B3-F0C8-4F7B-93C9-76562F62F08E.jpg

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    --Problema este ca , afisajul trebue sa fie identic din punctul de vedere al Alimentarii . Adica sa aibe acela-si Katod s-au Anod Comun. -- Eu te sfatu-i , daca tot a-i demontat placa electronica de la centrala , mergi cu ia si afisajul la un Electronist s-au la un atelier de Radio-Tv , cred ca te vor servii oamenii . V-or vede-a daca afisajele digitale sunt compatibile unul cu celelalt , prin masuratorile de rigoare care se fac din acest punct de vedere asa cum am mentionat la inceput . -- Ce digiti are Comuni .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 31.01.2020 la 20:12.

  3. #3
    Data înscrierii
    31.01.2020
    Posturi
    2
    Au anod comun amândouă. Dacă nu se potrivesc, nu va merge afișajul sau pote sa se strice altceva din automatizarea centralei? O sa caut un electronist sa se uite la afisaj sa văd ce zice. Mersi

  4. #4
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    In principiu ar trebui sa functioneze daca alimentarea este identica ,un sfat inainte de a inlocui afisajul pune un soclu ,sa nu se exfolieze circuitul ,

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro