Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Depanare tv.Philips.

  1. #1
    Data înscrierii
    02.02.2020
    Posturi
    1

    Post Depanare tv.Philips.

    Am un televizor philips model 32PFT4100/12 caruia i-am schimbat placa de baza,deoarece era defecta.Dupa schimbarea placii, imi apare imaginea rasturnata,iar fondul este plin de tot felul de culori,sub forma de dungi curbate.Am verificat si placa de alimentare,dar totul este in regula.Toate tensiunile sunt normale,iar condensatoarele de filtraj sunt in regula.Televizorul raspunde la toate comenzile,sunetul este perfect,dar imaginea este rasturnata si claritatea ei este afectata.Nu am intilnit o asemenea problema si as vrea sa stiu daca cineva de pe forum a avut o asemenea problema?Placa am cumparat-o de la piese tv si m-a costat 200 ron.Voi incerca sa-i fac si o actualizare de software.Ma gindesc sa nu fie vreo problema cu partea de ecran, la modulul t.con, sau sa nu ajunga vreo tensiune la acest modul.As putea gasi la cineva o schema a acestui televizor sau macar al placii de baza?Tensiunile care ajung pe placa sunt cele care sunt scrise pe placa,dar despre valoarea tensiunilor care trebuie sa iasa din placa spre modulul t.con,nu am nici o informatie,nefiind scrise pe placa.

  2. #2
    Posibil displayul diferit fata de ce era în TVul din care este placa.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro