Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 42

Subiect: Tv Grunding

  1. #11
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26
    Condensatorii vechii sunt albastru condensatorii noi sunt negrii poate sa nu fie compatibili chiar daca sunt la fel de 680 uf 35 v?

  2. #12
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26

    salut gabi

    Citat Postat în original de gabi 40 Vezi post
    Ce televizor este ,marca si modelul (scrie pe eticheta din spatele tv ) asa discutam discutii
    tv este grunding 6,32 6821 condensatori noi poate sa nu fie conpatobili cu cei vechi chiar daca sunt la fel de 680 uf 35 v?

  3. #13
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de Grasu tgv Vezi post
    Condensatorii vechii sunt albastru condensatorii noi sunt negrii poate sa nu fie compatibili chiar daca sunt la fel de 680 uf 35 v?
    Iti trebuie un capacimetru sa masori valoarea fiecarui cond ,nu dupa culoarea lor

  4. #14
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26
    Domnu
    ion mechenici condensatori noi poate sa nu fie conpatibili cu cei vechi chair daca sunt la fel 680 uf 35v am gasit doar 2 condebsatori un pic unflati restul par ok totul

  5. #15
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26
    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Verifica corect model tv
    Iti trebuie un capacimetru sa masori valoarea fiecarui cond ,nu dupa culoarea lor
    Domnu comfel am gasit 2 condensatorii de 680 uf 35v unflati puti iam schimbat se poate ca cei noi sa nu fie compatibili cu cei vechi chiar daca sunt la fel de 680uf 35v?

  6. #16
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26
    Citat Postat în original de Grasu tgv Vezi post
    Domnu comfel am gasit 2 condensatorii de 680 uf 35v unflati puti iam schimbat se poate ca cei noi sa nu fie compatibili cu cei vechi chiar daca sunt la fel de 680uf 35v?
    tv este grunding 6,32 6821

  7. #17
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de Grasu tgv Vezi post
    Domnu
    ion mechenici condensatori noi poate sa nu fie conpatibili cu cei vechi chair daca sunt la fel 680 uf 35v am gasit doar 2 condebsatori un pic unflati restul par ok totul
    Nu exista asa ceva , inlocuiti toti cond care prezinta urme vagi de unflare ,eu am mai postat fara un capacimetru slabe sanse de a rezolva problema ,rezolvati doar inlocuind condensatorii

  8. #18
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26
    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Nu exista asa ceva , inlocuiti toti cond care prezinta urme vagi de unflare ,eu am mai postat fara un capacimetru slabe sanse de a rezolva problema ,rezolvati doar inlocuind condensatorii
    Domnu comfel am aparat de masura cum ai pot masura sa imi dau seama care sunt buni sau nu?

  9. #19
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Este foarte simplu masoara un cond vechi ,vezi ce valoare are apoi masoara unul nou vezi ce valoare are ,cond cu valoarea cea mai apropiata sau identica cu valoarea scrisa pe cond este cel bun

  10. #20
    Data înscrierii
    28.05.2020
    Posturi
    26
    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Este foarte simplu masoara un cond vechi ,vezi ce valoare are apoi masoara unul nou vezi ce valoare are ,cond cu valoarea cea mai apropiata sau identica cu valoarea scrisa pe cond este cel bun
    cand masaor condensatori nu se ridica linia rosie la nici unul am aparat de masurat dahua mf-110a

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro