Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Kaon NA1000 HD

  1. #1
    Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    4

    Kaon NA1000 HD

    Salut...am un aparat kaon na1000hd...de ceva timp imi apare lipsa semnal00 pe televizor, il închid il scot din priză două trei minute si functioneaza ,doar 5 min aproximativ dupa care apare din nou lipsa semnal00...am lnb dublu si am probat si la cealalta sursa unde surprinzator a funcționat o saptamana dupa care a început s faca acelasi lucru...ma poate lamuri cineva care e problema sau pot trimite cartela(pentru împerechere) in tara si sa cumpăr unul nou...va multumesc

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    O solutie ,verifica-l la alta antena iar daca face tot asa trebuie trimis in tara la service Digi ,aceste receptoare nu se repara
    Cartela se imperecheaza doar cu decodor ,alta variant scoate cartele iar contactele stergele cu un betisor de chibrit
    Cea mai simpla metoda verifica receptorul pe canalele free ex., UTV( 12687 V)

  3. #3
    Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    4
    Citat Postat în original de gabi 40 Vezi post
    O solutie ,verifica-l la alta antena iar daca face tot asa trebuie trimis in tara la service Digi ,aceste receptoare nu se repara
    Cartela se imperecheaza doar cu decodor ,alta variant scoate cartele iar contactele stergele cu un betisor de chibrit
    Cea mai simpla metoda verifica receptorul pe canalele free ex., UTV( 12687 V)
    Stiu foarte bine ca nu se repara ,in urma cu aprox 4 ani celălalt decodor acelasi model se stricase si l-am trimis in tara sa il repare dar nici macar nu s-au obosit sa il desfaca , țipla aceea care este pe spatele aparatului era neatinsă asa ca a trebuit să cumpăr altul cel mic cu cartela dedesupt...de aceea vreau sa ma scutesc de griji si sa trimit doar cartela in tara pentru împerechere cu alt aparat nou...nu am inteles foarte bine faza cu curățarea cu un băț de chibrit...te referi la gămălie sau pur si simplu un betisor cu alcool...

  4. #4
    Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    4
    Aparatele sunt cumpărate nu in custodie de asta nu tin neaparat sa trimit aparatul in tara

  5. #5
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Ai verificat daca functioneaza pe canalele free ,cu betisorul (fiid de brad ,esenta moale ) se curata simul de pe cartela ,de multe ori oxideaza (nu cu gamalia )
    In cazul in care este defect ,trimiti doar cartela in tara si achizitionezi unul nou dar alt model
    Se dau in custodie cu 5 lei lunar

  6. #6
    Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    4
    Am incercat si pe canalele free ,Am curățat cartela dar din păcate nu mai functioneaza de loc imi apare doar lipsa semnal asa ca altul nou...multumesc pt sfaturi

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro