Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate 51 la 52 din 52

Subiect: Probleme cu HSS-5160NA

  1. #51
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Nu ai treaba cu epromul trebuie sa ii dai un update ,incearca pe alt tv prin euroscart sau prin rf .....

  2. #52
    Data înscrierii
    06.11.2014
    Posturi
    4
    conserva asta nu are display? doar cele 2 leduri?

    dupa ce l-am lasat mai mult timp in priza si conectat la antena am avut semnal pe iesirea RF. am putut intra in meniu dar nu aveam semnal direct de la lnb. l-am conectat in loop de pe alt receiver si asa aveam semnal acceptabil. canalele FTA nu mergeau.

    nu am avut curaj sa-i dau update. am tot butonat celalalt receiver (HSS-1160NA), i-am facut update, am scanat canalele. cand comut pe cel cu problema ma anunta ca e disponibila o noua versiune de soft. eu aveam SW1.04 iar pe satelit este SW2.16. ma risc si dau sa-si faca update. pe care si-l face cu succes!

    dupa update s-a rezolvat si cu iesirea scart si cu nivelul semnalului.

    nu credeam ca o versiune veche de soft poate genera asemenea probleme. caci de fapt nu i-am facut nimic pe partea de electronica. doar update de soft.

    ciudat este ca acum cateva zile nu aveam semnal pe RF. de 2 zile l-am lasat in priza si conectat la antena. azi am avut imagine pe RF si am putut face update. nu a mai fost folosit de mai bine de 2 ani.
    multumesc pentru ajutor!
    Ultima modificare făcută de maxx77; 15.01.2015 la 23:19.

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro