Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: problema tv sharp 37em-33s codat

  1. #11
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    eu cred ca scriu in chineza ) tocmai mai sus am spus cum se intra in service mode ..

  2. #12
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    salut scuze ca nam raspuns mai repede dar nueram in preajma, am gasit nista setari dar nimic setarile ar fi,
    nvm, gain-b, gain-g, y-dly, 5corr, gain-r, v-shft, aft, v-slop, v-ampl, h-shft, agc,
    00 oc 12 08 00 15 2b 40 15 22 20 0b
    15

    astea leam gasit in el si leam modificat pe toate 1-cate-1 dar nusa intimpal nimica si am mai modificat si pe toate si nici asa nimica imi poate da cineva o sugestie sau orce altceva sau sa scimbam procesorul cu unul nou? sau stie cineva cine ar putea sa rescrie din nou si unde se face rescrierea mersi mult.

  3. #13
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    schimba procesorul cu unul nou ,nu vreau sa fiu prapastios dar nu cred ca o sa reusesti decodarea cea mai sigura metoda si rapida altul.......

  4. #14
    Nu rezolvi nimic daca schimbi procesorul;Datele sunt inmagazinate in memorie.Incearca sa pui alte dump[uri poate reusesti sa gasesti unul deblocat.

  5. #15
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    salut nute supara ca te intreb dar imi poti sami spui ces alea dumpuri? ca eu sint cu limba maghiara si sarputea sa stiu ces aia dumpuri numai ca in limba romina nuprea am auzit si sint derutat sau dumpuri e memoria sau alt ceva mersi mult si nute supara ca te intreb, nusint un profesionist doar incepator dar fac cate ceva mai si repar dar cu decodari nuprea ma ocup dar incerc mersi mult

  6. #16
    Dumpul este fisierul din memorie.Am facut un tutorial pe forum despre asa ceva.Citeste-l.Adica
    aici http://www.forumulelectronistilor.ro...-programatoare
    Ultima modificare făcută de dan cod; 04.09.2012 la 08:41.

  7. #17
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    salut va multumesc pentru sfat si ajutor dar nam reusit sa sterg codul respectiv si nam nic cu cesal pot citii memoria si vecinul a zis ca osal duca undeva la serviz poate reusesc aia acolo, multumesc mult pentru timpul acordat multumesc mult

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro