Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: c.i. yws8j40a/utc2030

  1. #11
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    parerea mea este ca chiar daca ar fi o foarte mica diferenta intre utcsi tda practic sunt aceleasi,se pot inlocui fara probleme intre ele am inlocuit multe tda-uri cu utc-uri si a mers fara probleme eu nu ma contrazic totusi ca nu o fi cit de cit o mica diferenta dar stiu un singur lucru am inlocuit si functioneaza ok.............

  2. #12
    Data înscrierii
    27.02.2012
    Posturi
    170
    ok multumesc pentru informatii mi fost de mare ajutor

  3. #13
    Data înscrierii
    27.02.2012
    Posturi
    170
    domnilor am luat la cunostinta ceea ce sa discutat aici si pentru asta va multumesc. am riscat si am montat tda 2030a inlocul utc-urilor si trebuie sa va spun ca a mers si merge doar ca am pus si un ventilator de racire ca prea repede se incalzea radiatorul si merge bine .

  4. #14
    Ai verificat componentele din jurul CIului?vezi sa nu ai ceva defect acolo si de aceea sa se fi defectat si originalii.

  5. #15
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Citat Postat în original de krystofor Vezi post
    domnilor am luat la cunostinta ceea ce sa discutat aici si pentru asta va multumesc. am riscat si am montat tda 2030a inlocul utc-urilor si trebuie sa va spun ca a mers si merge doar ca am pus si un ventilator de racire ca prea repede se incalzea radiatorul si merge bine .
    Ei uite aici este diferenta ..micsoreaza putin alimentarea si mareste impedata dif.........

    R 1 inlocuieste rez de 22K cu 150k , scoate din montaj R5-C8 si ai sa vezi ca functioneaza normal .....
    Ultima modificare făcută de marviorel; 03.12.2012 la 17:06. Motiv: rectificat gramatical

  6. #16
    Data înscrierii
    27.02.2012
    Posturi
    170
    e totul ok merge struna. fara distorsiuni armonice .multam mult

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro