Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: cerere furnizare net

  1. #1
    Data înscrierii
    23.11.2012
    Posturi
    24

    cerere furnizare net

    buna ziua din pacate locuiesc intr-un sat uitat de timp com ciocanesti jud dambovita.
    sunt unii pe aici care furnizeaza net (acta) dar cu limita de download zilnica
    ex. pentru 10 mb/s ei cer lunar 50 ron totusi mi se pare un pret foarte mare fata de
    ce pot oferi.
    cine ar avea posibilitate sa imi ofere contra cost 3-5 mb/s din banda lui
    costul instalatiei il suport eu.

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Asa se intampla cand nu exista o concurenta reala ,vin fel de fel de nenorociti si avand monopol stabilesc preturi ..in cazul tau mi se pare destul de scump ..dar acum depinde si ce doresti de la net si ce calcultor ai ....la astea fa un test viteza si vezi ce iti da http://www.speedtest.net/ ,in ceia ce priveste
    cine ar avea posibilitate sa imi ofere contra cost 3-5 mb/s din banda lui
    costul instalatiei il suport eu.
    eu stiu ce sa zic .ai putea rezolva cu un router wireless pus pe reteaua 10mb/s iar cu un stik wireless( care nu depaseste 40ron )ai internet tu si cine mai vrea dar sa fiti apropiati ....

  3. #3
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    678
    da incearca un abonament la una dintre retelele GSM ... cu un stick o sa rezolvi problema.

  4. #4
    Data înscrierii
    23.11.2012
    Posturi
    24
    este adevarat merge si cu stik eu momentan am unul de la digi il folosesc cu antena exterioara tip biquad alfel am semnal 0 in locuinta dar are limita de download apoi imi limiteaza la 128 kb/s maximum.
    oricum tot este ceva decit nimic.
    apropo stikul il am de la un prieten care are net de la digi prin fibra optica.

  5. #5
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    cu stikul nu faci nimic deoarece iti limiteaza in functie de trafic
    apropo stikul il am de la un prieten care are net de la digi prin fibra optica.
    nu ai nici-o treaba cu reteaua net .acest stik se da gratuit la cei cu abonament net digi .[am si eu unul ]incearca ce a spus ..comfel ..alta varianta nu exista parerea mea
    uite aici . http://www.google.com/webhp?hl=ro&ta...w=1040&bih=898

  6. #6
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de vasile1312
    buna ziua referitor la raspunsul pe care mi la-ti dat de unde pot cumpara un router care sa mearga pe la vreo 300-350m si configuratia retelei cum o fac am vazut ca cei de la akta au un programel pe care il instaleaza in calculatoarele conectate la reteaua lor pentru a te putea conecta la net .
    asa am vazut la un vecin care are net de la ei, el ar fi deacord sa imi dea si mie dar nu prea ne pricepem la astfel de lucruri .
    Sincer sa fiu nu stiu router wireless care sa bata 300-350m este cam mare distanta ..
    cauta pe net un astfel de router sau poate se gaseste cineva de pe forum sa iti dea o ideie despre un anume model (din aceasta cauza am facut mp-ul public ).dupa aia trebuie sa te interesezi la astea cu netul daca este compatibil cu ei si il pot instala (partea cu compatibilitatea se poate duce vecinul sa intrebe justificand ,,si a cumparat laptop si doreste conexiune wireless...

  7. #7
    Data înscrierii
    23.11.2012
    Posturi
    24
    bine comfel multumesc

  8. #8
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Daca subiectul mai este valabil am gasit in aceasta seara un Router wireless: cu bataie de 400m ..se monteaza f usor si este mai mult decat acceptabil ca pret ..

    http://www.compari.ro/routere-c3144/...150-p88077722/ se instaleaza f usor ...

  9. #9
    Data înscrierii
    23.11.2012
    Posturi
    24
    multumesc filvas 52

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro