Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: 0 lei/0 bani, pentru incarcarea telefonului mobil.

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    0 lei/0 bani, pentru incarcarea telefonului mobil.

    Cu 2 celule fotovoltaice recuperate de la pitici(stilpisorii luminosi)si 4 diode EFD,4 condensatori va puteti incarca {molecularul} gratis de la soare.Fotogr.0153.jpgFotogr.0154.jpgFotogr.0155.jpg

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Da interesanta chestia dar ati folosito in practica ...deoarece eu am incercat si nu incarca deoarece nu da suficient curent .acum depinde si de ce model de molecular aveti

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Da am folosito in practica si incarc un telefon mobil nokia primele tipuri,cind am cuplat montajul din schema pe telefon, bateria era descarcata complect si a inceput s o incarce, inpulsurile erau pina la capat,dupa aprox,20min. avea 2-liniute.Intradevar nu aresuficient curent.Sunt in faza de experimentare,dar pentru incarcarea altor telefoane incerc sa incarc un nokia ci -01 prin eliminarea celor doi condesatori C1si C2=0,2micro.Prin punerea in paralel a celulelor fotovoltaice,s au in ultima instanta modificarea multiplicatorului de curent prin diode pt.un curent m ai mare.(Schema este luata din studiile lui Tesla, conform caruia :-orce corp material,organic,metalic suspendat in spatiu inmagazineaza in el o anumita cantitate de energie electrica statica,i ar in exemplul pe care il dadea cineva,extragea energia statica dintr o bobina din spatiu, s au dintr o antena de receptie tip Galena.Am dat drumul la acest subiect pt. ca e nevoie si de parerea Dumneavoastra si a celorlalti oameni care vor sa o inbunatateasca.

  4. #4
    Data înscrierii
    18.11.2011
    Posturi
    50
    Pentru a mari curentul puneti cate 2 in paralel (serie paralel)

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Multumesc Gicuta B

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    S a rezolvat problema ,Pentru a marii curentul ,am pus cite doua celule <serie paralel>,eliminind cele 2 conduri de o,2micro/50v ,pina la 7-8v.Merge BRICI. GICUTA dragul meu, trebuie sa te cinstesc.I ti ramin dator.Zi mi si din ce stiu i ti spun, cu ce a m ai mare placere, m ai ajutat te ajut ,CA DACA LE TIN PENTRU MINE asta numai EGOISTI O FAC, ma duc PE LUMEA CEALALTA, IAR ACOLO, AFACERILE SUNT INTERZISE...(Am VB. eu cu un medium).Pa politica mea de 5carate,si un praz verde.
    Ultima modificare făcută de comfel; 08.05.2013 la 17:38. Motiv: Rog nu mai scrieti cu majuscule REGULAMENT 17

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro