Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Enigma !

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Enigma !

    Cineva de pe forum spuneastiu ca sunt "naiv",dar cind vad altul m ai "naiv"ca mine parca ride inima-n mine).-Vreau sa nu mor prost.Dumneavoastra a ti vazut asa ceva? S au a ti incercat? Este vorba de inducerea de energie electrica ,prin si cu ajutorul unui dispoz.cu cuart de la bricheta in prelungitorul facut colac, bomba:-Poti alimenta din el pina la 2Kw ba te poti chiar plimba cu el .Chiar merge chestia asta? S au e vrajeala? Si undeva in apropiere este o (bobina Tesla)?.Uitativa la ce-le 3 fotografii, sunt luate de pe internet.Daca ar fii adevarat am scapa de plata la energie.

    Fotogr.0203.jpgFotogr.0200.jpgFotogr.0201.jpg.

    Ca ma doare rau la buzunar m ai ales acum cind flacaii destepti, ne au m ai bagat iar rau de tot mina in buzunar si ne jumoale de bani sa si faca EI,plantatii de eoliene si parcuri de panouri fotovoltaice. (Sa ne traiti ciocoi iubiti,ca ne caliti) .Prin <SMECHERIA VERDE>.In contul la banii care ni i ia (moca) periodic pe factura ne vor da cindva energe electrica gratis? In contul acestor bani?-- Iar treaba cu "PRELUNGITORUL MINUNE" Miroase de la o posta,a "ECONOMIZOR CONSUMATOR MINUNE".--Si uite Domnule cum au dat si se pravalesc minunile (minciunile)peste noi,in aceasta epoca a sclavagismului capitalist salbatec.Fiind sufocati de aberatii si minciuni, poate sa zica cineva ca nu traim bine? Uitativa acolo in poze <minunea-minunilor>.S AR PUTEA SA RAMINA ASTIA PRIN MAGAZINE FARA PRELUNGITOARE ELECTRICE.!!!Fotogr.0911.jpgFotogr.0910.jpg-=Apropo despre economizorul minciuna.-Cum sa pacalesti asa ceva -Contor de energie activa uniditectional electronic.-Sincer;A-si vrea dar e inposibil de fentat.-Darmi-te sa-l pacalesti cu 2 Leduri si 1 cond.de 4,7mF.ce contine economizorul "minune"
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 07.04.2015 la 23:07.

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Fotogr.0252.jpgFotogr.0253.jpg


    Inca o aberatie si un fals Demontat.-Avind in vedere ca acest Forum este pentru oamenii bine ancorati in realitate,pentru oamenii care au studiat bine legile fizicii,dinamicii,APLICATE si celelalte stiinte, ce concureaza la beneficiile energetici,electronicii,v-oi incerca si sper sa reusesc sa demontez inca un fals,dintre miile de falsuri ce au inundat internetul.Dar m ai intii sa plecam de la urmatoarea LEGE,acea diferenta de potential,(citat)-< Cind undele magnetice ale unui magnet permanent,intersecteaza spirele unei bobine IN MISCARE,la capetele bobinei apare o diferenta de potential care se numeste curent electric de inductie>.(in miscare poate sa fie bobina s au magnetul).In fotografiile atasate am reprodus SOLENOIDUL "GENERATORUL DE CURENT STATIC" flancat de ce i 2 magneti din neodim, (se poate observa deasupra pe trafo), nu numai ca NU genereaza nici un fel de tensiune la borne,din spatiu (darmite curent).NU scoate la bornele lui nici daca este lipit de tolele unui transformator in sarcina. O bobina,un solenoid,NU va scoate niciodata curent electric,cu unde magnetice STATIONARE.-Curent electric va scoate atunci cind magnetul s au bobina SUNT IN MISCARE.Asa ca acele false demonstratii de pe NET,sunt pentru copii din grupa 1 de la Gradinita NU pentru meseriasi s au oamenii de stiinta.Atașament 0Atașament 0 Aparatul de masura sesizeaza tensiune 000 si pe AC si pe DC.-NIMIC NU SE NASTE DIN NIMIC.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 29.11.2013 la 18:31.

  3. #3
    Nu exista perpetuum mobile.Cu asta am spus tot ,cred eu.

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Asta ma chinuiam sa arat.Multumesc.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro