Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 19 din 19

Subiect: Platinum SKY-2122 AI

  1. #11
    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    18
    am reglat screenul in toate pozitiile si l-am lasat la o valoare medie spre mica.Ceea ce i-mi da de gandit e dimensiunea pe verticala,care e mai mica decat normala,iar cursa inversa apare in partea de sus(unde imaginea e mai turtita).La programele unde luminozitatea e scazuta cursa inversa abia se observa

  2. #12
    Atunci e defect ciul de bv.Schimba-l.

  3. #13
    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    18
    o sa-l schimb luni si revin.
    multumesc mult

  4. #14
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    In schema (platinium SKY-2122 AI),semireglabilul din U1,e dat de 2k,fata de masuratoarea cu aparatul de (1k.) Fiind de 2k,ai avea o plaja +/- m-ai mare de reglaj, (interesindu-va in special plaja de minus(-).
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 30.03.2014 la 17:40.

  5. #15
    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    18
    Nu am schema,dar am reisit sa identific vizual ce scria pe semireglabil,si anume:102 adica 1K.Ceea ce nu pot sa remediez e cursa inversa desii am schimbat cam toate cond prin zona.
    Am reusit din meniul service sa corectez dimensiunea pe verticala si cam atat.
    luni o sa mai incerc sa schimb CI din BV si poate o sa-l dovedesc(binenteles,cu ajutorul vostru)

  6. #16
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

  7. #17
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Multumitii Dl-ui Comfel pt.schema si generozitate,daca,cursa inversa nu dispare nici dupa reglarea corecta a screenului ,nici dupa inlocuirea CI-ului din BV,avind in vedere ca toti ce-i care au intervenit in acest subiect si l-am inteles,cursa inversa in (ultima faza de constatare) m-ai este data si de micsorarea rez. intre (katod/grila comd.)in tunul katodic al tubului cinescop,daca acesta e vechi.Sper sa nu fie asa si sa-l rezolvati,din reglaj screen s-au din ci/Bv.Bafta.

  8. #18
    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    18
    Multumesc,chiar acum am finalizat treaba.Dupa ce am cumparat CI BV am vazut un condensator ascuns dupa radiator(100uF/35V)-l-am inlocuit si a disparut cursa inversa.
    Multumesc tuturor pentru indrumari,sfaturi si schema.

  9. #19
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    Felicitari Domnule Rado46.
    Ci-ul din BV l-ati c-am cumparat degeaba"nesapind"(verificind) bine in BV.(conzii) Pastrati-l ca va m-ai trebuie,uite asa se face omul cu piese,.Orcum felicitari.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 04.04.2014 la 20:12.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro