Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Samsung GT-E2222 probleme cartela Telekom

  1. #1
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    39

    Samsung GT-E2222 probleme cartela Telekom

    Am un mobil Samsung GT-E2222, dual sim, care are urmatoarea problema.
    In interior are o cartela Vodafone si una Telekom, iar de cateva luni am fost atentionat de cine ma apela ca am telefonul inchis, cu toate ca nu era asa.
    Acum de doua zile cand incerc sa fac un apel de pe cartela Telecom nu mai face nimic, se aude doar o succesiune de tonuri, iar cine ma suna primeste mesajul ca numarul nu este in serviciu.
    Cartela Vodafone merge bine.
    Am facut rocada intre sloturi si problema persista sip e celalalt slot.
    Aceiasi cartela pusa in alt telefon, Nokia E51 functioneaza perfect.
    Aveti idee care sa fie problema ?
    Va rog sa nu veniti cu sugestii de genul ,, i-ati alt telefon" acesta fiind o amintire.
    Va multumesc.

  2. #2
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    cred ca simul nu mai este compatibil cu telefonul... de fapt unul dintre sloturi , ori este defect slotul , ori modulul "radio" nu mai stie de "dual sim (dual stand-by.).incearca si cu un sim de la orange cred ca telefonul este problema ..

  3. #3
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    39
    Citat Postat în original de apaxtc Vezi post
    cred ca simul nu mai este compatibil cu telefonul... de fapt unul dintre sloturi , ori este defect slotul , ori modulul "radio" nu mai stie de "dual sim (dual stand-by.).incearca si cu un sim de la orange cred ca telefonul este problema ..
    Varianta cu slotul defect, nu cred sa fie valabila, fiindca am schimbat intre ele cartelele, implicit si sloturile, dar problema persista si pe celalat slot la cartela Telekom. Cand a aparut problema era suficient sa sa opresc telefonul si sa scot bateria, iar la repunerea in functie, o perioada functiona bine. O sa incerc si varianta cu cartela Orange. As mai incerca si o resetare la parametri de fabrica, dar nu stiu cum se face

  4. #4
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677

  5. #5
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    39
    Citat Postat în original de apaxtc Vezi post
    Va multumesc pentru raspuns.
    Mai am o intrebare, daca cunoasteti.
    Avand in vedere ca in tara el mi-a fost dat de la serviciu, banuiesc ca a fost resoftat cu softul in limba romana.
    Daca fac operatia pe care mi-ati indicat-o, se sterge softul in limba romana si revine la cel in engleza ?
    Va multumesc.

  6. #6
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    nu cred ca va influenta in vre' un fel , fa-i reset si vezi daca functioneaza dual simul.

  7. #7
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    39
    Ok, va multumesc.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro