Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: probleme sistem operare ubuntu 11.04

  1. #1
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198

    probleme sistem operare ubuntu 11.04

    salut tuturor, am o probleme cu sistemol de operare ubuntu 11.04 recent am descarcat depe net ubuntul si lam instalat pe calculator si orce caua pentru el si gasesc nul pot instala nic driverele nici nimica nupot instala ma poate ajuta cineva cum se poate instala pe el programe si cum pot instala draiverele multumesc mult de ajutor

  2. #2
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    678
    drivere-le sunt in functie de sistem ...eu stiu ca Ubuntu ( ca mai toata familia noua de Linux ) are ceva drivere in el ... eu personal am avut probleme cu legatul la net , sincer nu am rezolvat .

  3. #3
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    descarca drivere de pe pagina producatorului placii de baza respectiv a celorlate periferice

  4. #4
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    wally_gatter , problema e ca multi producatori nu ofera drivere pt sisteme unix asa ca ori ti-l scrii singur daca esti in stare ori apelezi la google , nu se stie niciodata poate deja cineva a incercat sa faca ce vrea kosza karoly . De obicei ubuntu are Software Center de unde cauti si instalezi ce vrei . Sau daca googalesti un pic cu ajutorul a cateva comenzi instalezi si software manual . Ai incercat ubuntu 12 lts ? poate e mai compatibil cu pc-ul tau

  5. #5
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    multumesc pentru sfat am incercat sa caut dela producator dar nimic si mam intors spre windows7 si cu ala nam probleme numai ca mia oferit un prieten ubuntul-acela si am vrut sa incerc dar na mers mersi mult

  6. #6
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    probeaza versiunea mai noua de ubuntu poate ai noroc ..

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro